Державна архівна служба України
Державний архів Донецької області
Адреса архіву: пр.Ломоносова, 156, м.Костянтинівка, Україна, 85102, тел. (06272) 2-52-05;
прийом громадян: ул.6-го Вересня,10 (каб.31), м.Костянтинівка, Україна, 85102, тел. (06272)2-15-42


E-mail: archive_dn@arch.gov.ua
 


Яндекс.Метрика
Консультації громадянамПро трудовий стаж і заробітну плату
[Розміщено 29.07.2013]

Державний архів Донецької області зберігає документи Національного архівного фонду, які відображають історію та розвиток регіону.
Документи з особового складу (накази, картки особових рахунків, відомості нарахування заробітної плати, особисті справи) підприємств, організацій, установ, на підставі яких підтверджується трудовий стаж і заробітна плата, в архів на зберігання не надходять.
Документи зберігаються на підприємстві (установі, організації) 75 років. Надання довідок громадянам про стаж роботи та заробітну плату здійснюється підприємством. У разі реорганізації або ліквідації підприємства документи передаються правонаступнику, в трудові або приватні архіви. У разі ліквідації підприємства передавання документів і надання довідок входить в обов'язки ліквідаціонної комісії (ліквідатора).

Інформацію про підприємство Ви можете отримати на веб-сайті Єдиного Державного Реєстру, технічним адміністратором якого є Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр", де відображується інформація з Єдиного Державного Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Зі списками ліквідованих підприємств, документи яких надійшли на зберігання в трудові та приватні архіви області, Ви можете ознайомитися тут:
        Списки ліквідованих підприємств, документи з особового складу яких знаходяться на зберіганні в трудових архівах, приватних архівах та у правонаступників           [Оновлено 23.07.2013]
Тут також можна знайти адреси і телефони приватних архівів та правонаступників ліквідованих підприємств.

Трудові архіви є або структурними підрозділами архівних відділів міських рад і райдержадміністрацій області, або окремими установами міських чи районних рад.
З архівними відділами міських рад і райдержадміністрацій, а також трудовими архівами міських і районних рад можна ознайомитися тут:
        Архівні установи Донецької областіПро ліквідаторів на Чорнобильській АЕС
[Розміщено 29.07.2013]

Згідно статті 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (від 28.02.1991 № 796-XII із змінами), надання довідок за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, організаціями і установами, які направляли громадян на ліквідацію аварії.
Якщо підприємство ліквідується, то документи передаються правонаступннику, в трудові або приватні архіви, і на зберігання в держархів Донецької області не надходять. Тому підтвердження факту перебування в зоні ЧАЕС і надання довідок про пільги до компетенції архіву не належить.
За інформацією про підтвердження стажу роботи на ЧАЕС рекомендуємо звертатися безпосередньо на підприємство, яке направляло на роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС. Якщо підприємство ліквідовано, то в трудові архіви за територіальною приналежністю.

Документи, які підтверджують факт перебування в зоні ЧАЕС, зберігаються в:
  • галузевому архіві Міністерства внутрішніх справ України
        за адресою: вул. Академіка Богомольця, 10, м.Київ, 01024, тел. (044) 256-11-23, (044) 254-76-22,
  • галузевому архіві Міністерства оборони України
        за адресою: вул. Мазепи, 1, м.Київ, 01010, тел. (044) 280-28-72.  • Державний архів Донецької області © 2016 р.