Своєю силою закони зобов'язані правам

На сьогодні конституції більш ніж 110 країн світу мають посилання на Декларацію, це дозволяє людям усього світу об'єднатися у справі захисту та забезпечення своїх прав. Приєдналася до цього історичного документу і Україна, оскільки розвиток правової держави і громадянського суспільства неможливо без формування нового рівня правової свідомості та правової культури громадян.

В 2016 році тиждень права буде проходити з 5 по 9 грудня, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 №627-р. Метою проведення тижня права є підвищення загального рівня правової культури, виховання у громадян поваги до закону і прав людини, вдосконалення правової освіти населення.

Важливу роль у підвищенні правової освіти населення та забезпечення прав і свобод людини грають архівні установи.

Провідне місце в роботі державного архіву Донецької області займає виконання запитів, спрямованих на соціальний захист та забезпечення прав громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства як на території України, так і за її межами.

Обов'язки по роботі із зверненнями громадян покладено на відділ використання інформації документів. Громадяни мають можливість звертатися за наданням необхідної інформації особисто або надсилати запит у вигляді письмової заяви поштою/електронною поштою. Також громадянам надаються консультації в телефонному режимі протягом робочого дня. Прийом та консультування фізичних та юридичних осіб, надання відповідей на запити громадян здійснюються безкоштовно.

При розгляді запитів громадян в першу чергу виконуються запити найменш соціально захищених верств населення, Героїв, інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб і постраждалих в результаті даної операції, багатодітних сімей та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

На адресу державного архіву надходить велика кількість запитів з непрофільних питань, значна частина їх, це - запити про трудовий стаж та заробітну плату. Архів пересилає непрофільний запит за місцем зберігання затребуваних документів або надає відповідні рекомендації заявникові.

Найбільш ефективним методом захисту прав громадян на сьогодні залишається особистий прийом. Особисте спілкування - це унікальна можливість вирішення конкретного питання, надання допомоги у вирішенні проблем окремої людини.

Фахівцями державного архіву особистий прийом громадян здійснюється з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 15.00 за адресою: 85102, Донецька область, р. Костянтинівка, вул. 6-го вересня, 10, каб. 31. Для отримання консультації щодо пошуку документів з особового складу ліквідованих установ або з іншими питаннями звертайтеся за телефоном (06272) 2-15-42.

Корисні посилання:

Міністерство соціальної політики України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Центр допомоги учасникам АТО
Центр допомоги учасникам АТО (Донецька область)
Конституція України
Конвенція про права дитини
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 № 627-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права