Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
  Рус
  Eng
     Яндекс.ПогодаЯндекс.Метрика

14 жовтня 2017 року вся Україна відзначала великі свята: День захисника України, свято Покрови Пречистої Богородиці та День українського козацтва. По всіх містах країни вшановували захисників вітчизни та віддавали данину пам’яті загиблих героїв.

Центром святкування на Донеччині стало місто Бахмут. Працівники державного архіву Донецької області не стали осторонь від цього свята і також прийняли участь у святкуванні та стали очевидцями цієї значної для нашого регіону події.

В цей день на центральній площі міста розгорнулись основні події свята.

Гості та жителі міста заполонили всі куточки святкового майдану.

На майдані перед міською радою розташувалась виставка військової техніки та стрілецької зброї.

Волонтерами «Краматорські бджілки» для всіх небайдужих була надана можливість спробувати сплести маскувальну сітку та зробити свій внесок для допомоги армії.

Малеча та всі бажаючі змогли взяти участь у розфарбуванні броньованої дозорної машини в кольори прапору України. Кожен з гостей мав нагоду придбати собі сувеніри на пам’ять про свято.

На тротуарі розмістилася експозиція «Пам’ятаємо. Перемагаємо» з фотографіями загиблих під час АТО воїнів, наших земляків,

а також виставка «Армія нескорених. Бахмут – прифронтове місто».

Біля МЦКД ім. Є. Мартинова розташувалась святкова сцена, де свої виступи до свята презентували різні колективи. Перед сценою кінологи демонстрували здібності свої вихованців,

а неповторний колектив барабанщиць Головного управління національної поліції разом з духовими оркестрами задавали настрою усім відвідувачам.

Під наглядом колоритного козака з величезною булавою дітвора влаштувала бій на бутафорних шаблях.

Юнаки та дівчата більш старшого віку прийняли участь у тереновій грі. З привітаннями до них звернулись: Міністр молоді та спорту України, голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації та представник української православної церкви. Звучним акордом для присутніх стала пісня «Марш українських націоналістів».

Присутнім на святі можна було спробувати солдатську гречану кашу зі справжньої польової кухні та зігрітися чаєм,

а також скуштувати ароматний козацькій куліш.

Колектив держархіву області з цієї нагоди ще раз вітає захисників України, всіх громадян зі святами та вшановує пам’ять загиблих героїв.Державний архів Донецької області © 2017