Події за 2017 рік

 • 20 грудня 2017 року у сесійній залі Костянтинівської районної ради відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 100-річчя створення архівної системи України та 95-річчя створення архівної системи Донецької області.
    Святковий захід пройшов за участю заступника голови – керівника апарату Добряка Сергія Вікторовича, заступника керівника апарату Костюніної Юлії Олександрівни, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, керівників архівних установ області, голови Костянтинівської райдержадміністрації, заступника голови Костянтинівської районної ради, керівників апаратів та керуючих справами виконкомів, керівників військово-цивільних адміністрацій, установ обласного підпорядкування, представників громадськості.
    З вітальними словами до працівників архівних установ Донецької області звернувся Сергій Добряк. Також він передав вітальну адресу від голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського та вручив колективу Державного архіву Донецької області Почесну грамоту Донецької облдержадміністрації.
    За високі досягнення майстерність і професіоналізм у справі забезпечення збереженості національної документальної спадщини українського народу колектив Держархіву Донецької області нагороджено Почесною грамотою Спілки архівістів. Також відзначено працівників, які в 2014 році переїхали, на територію підконтрольну органам державної влади України для відродження роботи Держархіву Донецької області. Їх українська та громадянська позиція, відданість архівній справі високо оцінена Спілкою архівістів України. Почесними грамотами Спілки архівістів нагороджено 6 працівників, які стояли у витоках відродження Держархіву області у 2014 році. Це Буценко Н.Д., Вакуленко А.В., Пирожкова Н.В., Талалайкіна Г.С., Широбокова Л.І., Шишолік І.В.
    З привітаннями до архівістів звернулась в. о. директора архіву Наталя Пирожкова. Після поздоровлення вона звернула увагу всіх присутніх на головні досягнення архівістів Держархіву області за 3 останні роки, існуючи проблеми та перспективи їх подолання.
    Далі відбулось урочисте нагородження найкращих керівників архівних установ області: Почесними грамотами Держархіву Донецької області та оголошення Подяки Держархіву Донецької області.
    Зі словами привітання до архівістів Донеччини звернулась голова Костянтинівської райдержадміністрації Наталія Вінніченко.
    Куратори архівних установ, знають і розуміють всі проблеми архівів на місцях. Завдяки їх підтримці, небайдужому ставленню до архівів вдавалося вирішити багато проблемних питань роботи архівів. З привітанням до архівістів області звернулась заступник голови Костянтинівської районної ради Степаненко Лариса Миколаївна. Вітальні слова на адресу архівістів пролунали від керівника апарату Костянтинівської райдержадміністрації Таранік Людмили Іванівни.
    З теплими та щирими словами привітання до архівістів Донеччини звернулась керуючий справами Бахмутської міської ради Недашковська Тамара Іванівна та передала вітальну адресу від Бахмутського міського голови Олексія Олександровича Реви.
    95 років діяльності архівних установ області! За цей період змінилося не одне покоління архівістів, які віддано працювали над збереженням історичної спадщини України. Словами вдячності та Листами подяки Держархіву Донецької області були відзначені ветерани архівної справи.
    З привітаннями від щирого серця та спогадами про життя архівістів Донеччини до гостей заходу звернулись метри архівної справи, які більше 40 років свого життя віддали архівній справі і надалі працюють в Держархіві області, надихаючи всіх своїм ентузіазмом, творчою енергією, щоденною плідною працею, Буценко Надія Дмитрівна та Широбокова Людмила Іванівна
    У фойє перед залою засідань всі бажаючі змогли ознайомитись з виставкою найкращих робіт учнів області «З Україною в серці». Переможці акції «Найкращі малюнки та твори до Дня захисника України» також не залишились без нагород.
    Творчі колективи області долучились до поздоровлення архівістів святковими виступами.


  посилання на джерело в мережі інтернет

 • 15 грудня 2017 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у творчій зустрічі з письменником Романом Зіненком, автором книги «Іловайський щоденник», що відбулася у приміщенні Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки. На зустрічі були присутні працівники бібліотеки, члени громадської організації «Костянтинівський центр учасників бойових дій та волонтерів АТО» та учні гімназії м. Костянтинівки. Автор книги розповів про свій бойовий шлях у складі добровольчого батальйону «Дніпро-1» від Маріуполя до Іловайська та про ті трагічні події, які трапились наприкінці серпня 2014 року, очевидцем яких він став.
    Роман Зіненко також уточнив свої творчі плани та намір випустити книгу про всі підрозділи, які брали участь в Іловайській операції.
  Фотозвіт


 • 07 - 08 грудня 2017 року в.о. директора архіву Пирожкова Н.В., головний науковий співробітник Буценко Н.Д. прийняли участь в Міжнародній науково - практичній конференції «АРХІВИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ: ВИКЛИКИ ТА ЗАВДАННЯ», у м. Київ.
    Організаторами заходу виступили Національна академія державного управління при Президентові України, Державна архівна служба України, Спілка архівістів України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Центральний державний електронний архів України, Центральний державний архів зарубіжної україніки.
    У заході взяли участь президент Національної академії Василь Куйбіда, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Дехтяренко, представники Спілки архівістів України, Державного підприємства “Національні інформаційні системи”, Державного підприємства “Державний центр інформаційних ресурсів України” Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного архіву обласних відділень, а також Генеральний директор державних архівів Республіки Польща Возняк Войцех, директор Білоруського науково-дослідного інституту документознавства та архівної справи Андрій Рибаков, начальник відділу організації роботи архівів та керування документаційними процесами Національного архіву Республіки Азербайджан Гасан Гасанов.
    На конференції обговорено нагальні проблеми, що виникають у практиці роботи сучасних архівів та визначено способи (шляхи) вирішення таких завдань:
    теоретичні питання електронного документознавства та архівознавства на сучасному етапі;
    прикладні питання електронного документознавства та архівна практика сьогодення;
  інноваційні технології в архівній справі на сучасному етапі, що дозволяють покращити збереженість архівних документів, доступ до них та використання.

    Упродовж роботи секцій Конференції було обговорено проблеми електронного архівознавства і документознавства та шляхи їх вирішення, зокрема щодо впровадження сучасних інформаційних систем документообігу в освіті у контексті вимог Концепції “Нова українська школа” ДВНЗ “Університет менеджменту освіти”.
    Слід зазначити, що комунікативний захід відбувся в рамках Угоди про співробітництво між Національною академією державного управління при Президентові України і Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства.
    Учасники конференції відвідали Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного, Центральний державний історичний архів України, м. Київ та Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України
  Фотозвіт


 • 05 грудня 2017 року на сторінці «Публікації на сайті» розміщено статтю
  «Всеукраїнський референдум 01.12.1991» присвячену черговій річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України, затвердженого постановою Верховної Ради Української РСР від 24 серпня 1991 року № 1427-XII «Про проголошення незалежності України»

 • 29 листопада 2017 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 28 листопада 2017 року в рамках проведення заходів щодо увічнення пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні на сайті держархіву області розміщено три статті:
  "Голод в Донбасі: 1932-1933 роки";

  "Трагедія 30-х років в Україні";

  "Трагічні сторінки нашої історії"
  та виставку документів
  "Голод на Донбассе 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 рр".

  Архівними установами Донецької області проведено виявлення архівних документів, збір спогадів учасників подій. Документи лягли в основу для написання статей архівістами області. Статті, опубліковані в журналі №5 "Архивная летопись Донбасса" за 2008 рік.

 • 21 листопада 2017 року працівники державного архіву Донецької області прийняли участь у тематичному заході «Заради України, заради щастя кожної людини» у Палаці культури та дозвілля міста Костянтинівки, на якому були присутні члени обласної громадської організації «Захисники Донеччини», члени громадської організації «Костянтинівський центр учасників бойових дій та волонтерів АТО», молодь міста Костянтинівки та у покладанні квітів до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО у «Сквері Афганців».

 • На виконання плану організаційної роботи державного архіву Донецької області на 2017 рік, головним науковим співробітником державного архіву Донецької області Широбоковою Л. І. та головним спеціалістом відділу організації та координації архівної справи державного архіву Донецької області Несвіт А. М. 09 листопада 2017 року здійснено контрольну перевірку усунення недоліків в обліку документів архівного відділу виконавчого комітету Дружківської міської ради та тематичну перевірку організації роботи архівного відділу щодо виконання функцій з документами з кадрових питань (особового складу) – трудового архіву.
      Мета перевірок: контроль за виконанням плану усунення недоліків в обліку документів від 30.04.2016, виявлених у результаті тематичної перевірки в міському архіві Дружківської міської ради у 2016 році; організація роботи архівного відділу щодо виконання функцій з документами з кадрових питань (особового складу), їх збереженості та виконання запитів громадян; надання методичної допомоги.
      З керуючим справами виконкому Дружківської міської ради Курило І. В. обговорено питання організації роботи архіву, враховуючи зміну його статусу та кадровий склад, а також шляхи вирішення проблемних питань усунення недоліків розвитку архівної справи міста Дружківки.

 • 06.11.2017 в.о. директора держархіву області Пирожкова Н.В., головний науковий співробітник Буценко Н.Д., начальник архівного відділу Костянтинівської РДА Бахтіна Т.М. прийняли участь у нараді під головуванням керівника Иллінівської ОТГ Маринича В.О. Обговорювалися питання складання зведеної номенклатури справ, створення ЕК, організації процесу науково-технічного упорядкування документів ліквідованих сільських рад, що увійшли до складу ОТГ. Під час спілкування надано консультативну допомогу спеціалістам ОТГ у вирішенні організаційних питань ведення діловодства та архівної справи в установі.

 • 03 листопада 2017 року відбувся семінар з представниками установ – джерел формування НАФ зони комплектування держархіву області з організації та ведення обліку документів в архівних підрозділах юридичних осіб, що зберігають документи декількох фондів. У семінарі взяли участь представники 13 установ області: Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області, Головне управління державної фіскальної служби України у Донецькій області, Головне управління державної міграційної служби України в Донецькій області, Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, Головне управління статистики у Донецькій області, державний вищий навчальний заклад «Донецький Національний технічний університет», Головне управління Держпраці у Донецькій області, департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації, державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Донецькій області, Головне управління Держпродспоживслужби у Донецькій області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Донецькій області, Головне управління Пенсійного фонду у Донецькій області, комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу». Спеціалістами відділу формування НАФ та діловодства надано консультаційну допомогу з проблемних та актуальних питань щодо організації діловодства та архівного зберігання документів. Надано роз’яснення щодо порядку ведення облікових документів в архіві на прикладі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, проведено практичні заняття щодо складання списку фондів, книги обліку надходження та вибуття документів архіву, паспорту архівного підрозділу.


  Організація та ведення обліку документів в архівних підрозділах юридичних осіб - джерелах формування НАФ зони комплектування державного архіву Донецької області


  Презентація
  Презентація

  Фотозвіт


 • 31 жовтня 2017 року відбулося розширене засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про стан збереженості документів в установах – джерелах комплектування держархіву області», «Про результати тематичних перевірок організації роботи трудових архівів», «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві».
     У засіданні колегії взяли участь представники Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», Донецького Національного медичного університету, Донецького обласного управління водних ресурсів, Служби автомобільних доріг у Донецькій області та голова ліквідаційної комісії управління інформаційної політики та з питань преси Донецької облдержадміністрації.
     За підсумками обговорення проблемних питань в роботі служб діловодства та архівів юридичних осіб, визначені заходи для їх вирішення. Для ефективної організації роботи експертних комісій в установах запропоновано для впровадження «Методичні рекомендації з організації роботи експертної комісії архівного відділу та експертної комісії державного органу, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи, організації», схвалені протоколом НМР держархіву області 25.07.2017 № 4. http://dn.archives.gov.ua/normativ_ukr.htm#metodraz
  Фотозвіт


 • 27 жовтня 2017 року в держархіві області відбулося засідання круглого столу «Архів – Історія – Сучасність» до 95-річчя архівної системи Донецької області, за участю керівників архівних установ області. У заході також взяли участь директор міського краєзнавчого музею відділу культури Костянтинівської міської ради Карпова Р. М. та директор Центральної міської публічної бібліотеки ім. М. Горького відділу культури Костянтинівської міської ради Оратовська Т. В. На засіданні розглянуті наступні питання: «Документальні колекції у фондах музею та бібліотеки як джерело вивчення історії м. Костянтинівки»; «Організаційно-методичне керівництво джерелами формування НАФ у зоні комплектування архівного відділу Олександрівської райдержадміністрації: досвід, проблеми, перспективи»; «Діяльність ЕК архівного відділу Добропільської райдержадміністрації та ЕК юридичних осіб у зоні його комплектування щодо забезпечення збереження та поповнення документів НАФ»; «Документальні колекції у фондах архівного відділу Костянтинівської міської ради як джерело вивчення історії Донецького регіону». Про участь у Третій Міжнародній науково-практичній конференції «Архів. Історія. Сучасність» учасників круглого столу поінформувала головний науковий співробітник Буценко Н. Д. Також учасники круглого столу обговорили проблеми сьогодення архівної галузі. Визначили, що першочерговим завданням архівістів є забезпечення збереженості національної архівної спадщини – пам’яті українського народу, впровадження інновацій та використання новітніх технологій у роботі архівних установ. • 27 жовтня 2017 року держархівом Донецької області проведено робочу нараду з керівниками архівних установ області з пріоритетних питань роботи у 2017 році та щодо проблемних питань у плануванні та звітності. На нараді розглянуто та обговорено наступні питання: «Організація роботи ЕК архівних установ»; «Перероблення описів по фондах архівних установ»; «Використання інформації документів по фондах архівних установ під час підготовки виставок, публікацій, круглих столів, шкільних уроків (недоліки при виконанні контрольних завдань)»; «Планово-звітні форми (ф. 110, 202, 206): рекомендації щодо усунення недоліків»; «Основні напрямки планування роботи на 2018 рік».
 • 27 жовтня 2017 року державним архівом області проведено робочу нараду в Головному управління Держгеокадастру у Донецькій області. Під час наради працівниками відділу формування Національного архівного фонду та діловодства надано методичну допомогу з питань організації архівного зберігання документів та організації обліку в архівному підрозділі у зв’язку з передаванням Держгеокадастру документів ліквідованих управлінь на зберігання.

 • 25 жовтня 2017 року відбулось розширене засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області, за участю голів експертних комісій та відповідальних за архівні підрозділи установ зони комплектування держархіву області: Апеляційного суду Донецької області, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, управління у справах сім`ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації. На засіданні розглянуто питання роботи експертних комісій з організації діловодства та забезпечення збереженості документів в установах.

 • 24 жовтня 2017 року відбувся семінар з представниками установ – джерел формування НАФ зони комплектування держархіву області з питань організації та ведення обліку документів в архівних підрозділах юридичних осіб. У семінарі взяли участь 46 слухачів з 34 установ області. Спеціалістами відділу формування НАФ та діловодства надано консультаційну допомогу з проблемних та актуальних питань щодо організації діловодства та архівного зберігання документів.

  "Організація та ведення обліку документів в архівних підрозділах юридичних осіб - джерелах формування НАФ зони комплектування державного архіву Донецької області"
  завантажити

  "Облік документів в архівних підрозділах юридичних осіб"
  перегляд    завантажити

 • 20 жовтня 2017 року відбулась зустріч працівників культури Мар'їнського району та архівних установ Донецької області з науковцями України: Боряком Геннадієм Володимировичем, доктором історичних наук, член-кореспондентом Національної академії наук України, заступником директора Інституту історії України НАН України, Боряк Оленою Олександрівною, доктором історичних наук, старшим науковим співробітником Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Державного агентства управління зоною відчуження, Стяжкіною Оленою Вікторівною, українською письменницею, доктором історичних наук, старшим науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Тематика зустрічей: "Радянська міфологія Другої світової війни та її вплив на соціальні очікування в Україні 2014-2017 рр."; "Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.". Під час зустрічей відбулась презентація серії видань:
  "Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця
  1920-х рр.", "Студії з регіональної історії"
  про минувщину Півдня і Сходу України Інституту історії України Національної академії наук України. Гості відвідали архівний відділ Мар'їнської райдержадміністрації та державний архів Донецької області.
  (детальніше)


 • 20 жовтня 2017 року відповідно до плану заходів з відзначення 95-ї річниці створення архівної системи Донецької області відбулась зустріч працівників держархіву області зі студентами Костянтинівського професійного будівельного ліцею з теми «Історія маленької Батьківщини починається з мене». У ході зустрічі проведено інформаційну лекцію з історії становлення архівів та архівної справи, а також лекцію щодо сучасних вимог до організації діловодства та архівного зберігання документів. Студенти отримали можливість ознайомитись з нормативно-методичними, інструкційними документами, номенклатурою справ підприємства і взяли участь у соціальному опитуванні «Архіви Донеччини. Що я знаю про них?»


 • 19 жовтня 2017 року у філії РБК «Ювілейний» – Клубі-музеї історії Костянтинівського району відбулося святкування 15-ої річниці від дня створення Комунальної установи «Трудовий архів Костянтинівського району Донецької області». В урочистих заходах взяли участь керівництво та працівники держархіву області

 • 14 жовтня 2017 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у святкових заходах, присвячених Дню захисника України, святу Покрови Пречистої Богородиці та Дню українського козацтва у м. Бахмуті.
  (детальніше)


 • 12-13.10.2017 Головний науковий співробітник Буценко Н.Д. прийняла участь у третій Міжнародній науково-практичній конференції «Архів. Історія. Сучасність», присвяченій 100-річчю Української Народної Республіки і 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та виступила з доповіддю "Державний архів Донецької області у період окупації 2014-2017 р.: проблеми безпеки та збереженості інформаційних ресурсів України".

 • 13 жовтня 2017 року на виконання протокольного доручення апаратної наради при голові Донецької облдержадміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації від 09.10.2017 № 36, проведено підвищення кваліфікації державних службовців державного архіву області. На заході розглянуто наступні питання:

 • 1.Етичні стандарти поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, імплементація міжнародних етичних стандартів поведінки державних службовців у національне законодавство.

 • 2.Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.

 • 3.Особливості притягнення осіб до відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Обговорювались проблеми, що виникають під час заповнення та подання декларацій, повідомлень про зміни в майновому стані та види відповідальності за несвоєчасне подання та подання не в повному обсязі інформації майнового характеру.

 • 13 жовтня 2017 року працівники державного архіву Донецької області прийняли участь в урочистому відкритті пам’ятного знаку Тарасу Шевченку у м. Костянтинівці. На урочистостях в. о. директора держархіву області Пирожковою Н.В. передано анкети «Захисник України – який він?» заступнику командира роти з морально-психологічного забезпечення 81 окремої аеромобільної бригади 90 окремого аеромобільного батальйону.
  Фотозвіт


 • 13 жовтня 2017 року у сквері Воїнів Афганців м. Костянтинівки відкрито пам’ятник загиблим Героям України. Урочистості відбулися за участю Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, представників держархіву області, військових Окремої розвідувальної групи, представників Державної прикордонної служби, волонтерів з м. Торецька, громадської організації ветеранів АТО, бійців 81 окремої аеромобільної бригади, родичів та близьких трьох загиблих костянтинівців - Героїв України та мешканців міста. Проведено молебень за захисників України. Під час заходу держархівом області передано анкети «Захисник України – який він?» військовим, присутнім на урочистостях, для збереження історії для нащадків та створення архівної колекції.
  Фотозвіт


 • 13 жовтня 2017 року, на виконання плану заходів з відзначення Дня захисника України, в держархіві області відбулися Історичні читання з теми «Боротьба за незалежність: самовідданість та жертовність», метою яких є донесення до працівників держархіву області об’єктивної інформації про історію Української повстанської армії

 • 09 жовтня 2017 року відповідно до плану підвищення кваліфікації на 2017 рік проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву області. Тема лекції «Формування документів у справи та забезпечення їх збереженості». Розглянуто основні правила заведення тек, ведення обліку документів в теках, вимоги до формування справ, документів колегіальних органів, фінансових документів, наказів, тощо. Опрацьовані проблемні питання, що виникають під час формування документів у справи.

 • Державний архів Донецької області прийняв участь у проекті «Українська ініціатива з підвищення впевненості» (UCBI). В рамках цього проекту між компанією
  Кімонікс Інтернешенел Інк. та державним архівом Донецької області у грудні 2016 року укладено Грантову угоду «Відновлення державного архіву Донецької області». У березні 2017 року держархів області виконав усі технічні, адміністративні та фінансові аспекти зазначеного Гранту, та отримав спеціальне обладнання для автоматичного сканування та електронного зберігання документів Національного архівного фонду.

 • 06 жовтня 2017 року в держархіві області відбулася тематична зустріч з керівниками архівних установ, у зоні комплектування яких створені об’єднані територіальні громади. У ході організаційно-методичного заходу опрацьовано питання: «Про організацію роботи із сільськими, селищними радами, які ліквідуються, щодо упорядкування документів НАФ та передавання їх на зберігання в архівні установи», «Про стан організації діловодства в об’єднаній територіальній громаді», «Про стан організації архівного зберігання документів в об’єднаній територіальній громаді» з наданням консультативно-методичної допомоги. За результатами тематичної зустрічі визначено рекомендації та контрольні завдання керівникам архівних установ з питань організаційної та методичної роботи з об’єднаними територіальними громадами • 04 жовтня 2017 року експертно-перевірною комісією держархіву області (далі – ЕПК) проведено тематичну зустріч з керівниками архівних відділів Покровської (Чепрас І. Л.) та Селидівської (Вербовська Н. І.) міських рад з питань усунення недоліків у роботах (номенклатурах справ, описах справ, актах про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ), повернутих на доопрацювання після розгляду на засіданні ЕПК 29.09.2017.
  У ході зустрічі відпрацьовано проблемні питання та надано консультативно-методичну допомогу • 04 жовтня 2017 року, на сайті в розділі "Нормативна база > Номенклатури" розміщена "Примірна номенклатура справ місцевого загального суду (протокол ЕПК від 26.07.2017 № 8)

 • 02 жовтня 2017 року, на сайті в розділі "Фонди" розміщено Анотований реєстр описів. Фонди періоду 1917-1941 років

 • 29 вересня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 27 вересня 2017 року, на виконання доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П. І. , держархів області взяв участь у семінарі-нараді з представниками об’єднаних територіальних громад. На семінарі розглянуто ключові питання щодо організації діловодства та архівного зберігання документів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, з презентацією. У ході заходу надано консультаційно-методичну допомогу з профільних питань.

 • 19 вересня 2017 року відбулося підвищення кваліфікації державних службовців державного архіву області. Тема лекції «Деякі питання застосування Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» та Постанови КМУ від 21.10.2015 № 851 «Деякі питання використання доменних імен державними органами в українському сегменті Інтернету». Розглянуто основні аспекти щодо заборони подвійного громадянства, можливості використання електронних поштових скриньок та програмного забезпечення виключно українських провайдерів та виробників, обов’язкового подання повідомлення щодо суттєвих змін в майновому стані державних службовців.

 • 19 вересня 2017 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про результати контрольних перевірок щодо усунення недоліків в обліку документів в архівних установах області»; «Про підготовку проекту бюджетного запиту державного архіву на 2018 рік»; «Про виконання рішення колегії Донецької облдержадміністрації щодо здійснення державної політики у сфері архівної справи в установах Донецької області»; «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві за липень та серпень 2017 року»

 • 30 серпня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 08 серпня 2017 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В», детальніше на сторінці «Вакансії»
  «Вакансии»

 • 2 серпня 2017 року в приміщенні Костянтинівської районної ради відбулось чергове засідання колегії державного архіву Донецької області. Розглянуто питання: «Про роботу веб-сайту державного архіву»; «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві за червень 2017 року»

 • 26 липня 2017 року у м. Костянтинівці в держархіві області проведено семінар - нараду з керівниками та працівниками архівних відділів Покровської міської ради, Ясинуватської райдержадміністрації, сектору з архівної роботи Виконавчого комітету Мирноградської міської ради. Мета семінару - наради – вирішення проблемних питань організації роботи з юридичними особами – джерелами комплектування архівних відділів при систематизації та зберіганні документів у діловодстві (розроблення номенклатур справ) та складанні архівних описів. Під час засідання надано практичну допомогу в оформленні облікових документів, систематизації справ в номенклатурах та описах.

 • 20 липня 2017 року державним архівом Донецької області отримано та розміщено на стелажах в архівосховищах 1500 коробок для зберігання архівних документів.
  Фотозвіт


 • 20 липня 2017 року відповідно до плану підвищення кваліфікації на 2017 рік проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву області. Тема лекції «Запобігання та протидія дискримінації». Розглянуто основні нормативно-правові акти, що діють на території України, та регулюють питання рівності та недискримінації, обговорені можливості звернення громадян до визначених Законом суб’єктів, наділених повноваженнями щодо запобігання та протидії дискримінації.

 • 13 липня 2017 року завершено обладнання стелажами для зберігання архівних документів двох архівосховищ державного архіву Донецької області.
  Фотозвіт


 • 07.07.2017 спеціалістом відділу формування Національного архівного фонду та діловодства здійснена тематична перевірка збереженості документів департаменту інформаційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації.

 • 30 червня 2017 року відбулось виїзне засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області в архівних відділах Добропільської районної державної адміністрації та Добропільської міської ради. В цьому організаційно-методичному заході взяли участь: голова та члени експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області, керівник апарату Добропільської районної державної адміністрації Перейма В. В., голови та члени експертних комісій установ, організацій та підприємств зони комплектування архівних відділів Добропільської районної державної адміністрації та Добропільської міської ради.

  Перед засіданням відбулась презентація виставки фотодокументів «Добропілля: минуле та сьогодення» та відеофільму «Історія Добропільського району».
  Фотозвіт


 • 29 червня 2017 року фахівцями відділу організації і координації архівної справи проведено тематичну перевірку організації роботи Великоновосілківського районного Трудового архіву.

 • 20 червня 2017 року відповідно до плану підвищення кваліфікації на 2017 рік відбулося підвищення кваліфікації працівників державного архіву області. Тема лекції «Вимоги до оформлення основних документів». Розглянуто основні вимоги до оформлення документів, опрацьовано проблемні питання, які виникають під час складання документів спеціалістами державного архіву області. Після проведення навчання проведено тестування.

 • 09.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 08.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства в Прокуратурі Донецької області в м. Маріуполь проведено семінар з науково-технічної обробки документів, на якому обговорено проблемні питання в організації архівної справи і діловодства в роботі органів прокуратури.
  Фотозвіт


 • 08.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Прокуратури Донецької області в м Маріуполь

 • 07.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління ДФС України у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 07.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління державної міграційної служби України у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 07 червня 2017 року відбувся навчальний семінар "Оформлення архівних довідок, копій і витягів з документів: проблемні питання, шляхи вирішення". У семінарі прийняли участь 34 архівних устнов Донецької області
  Фотозвіт

 • 06.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління Державної казначейської служби України в Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 06.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Донецької митниці державної фіскальної служби в м. Маріуполь.

 • 29.05.2017 фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведена тематична перевірка збереження документів Апеляційного суду Донецької області в м Бахмут.

 • 29 травня 2017 року співробітники державного архіву області прослухали лекцію директора Інституту української мови НАН України Гриценко П.Ю. "Українська мова: гуманітарний вимір"
  Фотозвіт

 • 25 травня 2017 року в архівному відділі Маріупольської міської ради держархівом області проведено практичний семінар з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони комплектування архівних установ області. В організаційно-методичному заході взяли участь керівники та спеціалісти архівних установ Вугледарської, Маріупольської міських рад, Волноваської, Мангушської, Нікольської райдержадміністрацій. На семінарі практично відпрацьовано питання організації роботи з юридичними особами з перевіряння наявності архівних документів у зоні комплектування архівних установ та надано методично-консультативну допомогу у вирішенні проблемних питань щодо усунення недоліків, виявлених у результаті перевіряння. Фотозвіт

 • 24.05.2017 фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведена тематична перевірка збереження документів Донецького окружного адміністративного суду в місті Слов'янськ.

 • 23.05.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів Донецького національного медичного університету в м. Краматорськ та Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді у м. Краматорськ.

 • Напередодні святкування в Україні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні державний архів Донецької області започатковує акцію «Розкажи свою історію» . Акція передбачає збір документів про події та учасників Другої світової війни – їх історії та розповіді, фотографії, спогади родичів про них та їх подвиги, фронтові листи, документи воєнних років, грамоти, відзнаки тощо.
  Ми пропонуємо Вам поділитись спогадами та зберегти для нащадків історію країни та історії своїх близьких в зручний для Вас спосіб: надіслати матеріали поштою, електронною поштою, принести особисто. Ми не наполягаємо на отриманні оригіналів документів, фотокарток тощо. Це може бути копії (ксеро- або сканкопії).

  Адреса для листування: 85110, Донецька область, м. Костянтинівка,
  пр. Ломоносова, 156.

  Ел. пошта: archive_dn@arch.gov.ua.
  Адреса для особистого відвідування: 85113, Донецька область, м. Костянтинівка,
  вул. Громова, 34а («Укртелеком»).


 • 27.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичнe перевіряння збереженості документів департаменту капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації у м. Слов’янськ.

 • 27 квітня 2017 року в архівному відділі Покровської міської ради держархівом області проведено практичний семінар з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони комплектування архівних установ області. В організаційно-методичному заході взяли участь керівники архівних установ Добропільської, Мирноградської, Новогродівської, Покровської, Селидівської міських рад, Великоновосілківської, Добропільської, Красноармійської, Олександрівської райдержадміністрацій. Мета семінару – практично відпрацювати всі питання організації роботи з юридичними особами з перевіряння архівних документів та надання архівним установам методично-консультативної допомоги у вирішенні проблемних питань щодо усунення недоліків, виявлених у результаті перевіряння.
  Фотозвіт

 • 26.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичнe перевіряння збереженості документів державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» у м. Покровськ.

 • 26 квітня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 26 квітня 2017 року з нагоди 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи держархівом області підготовлено виставку. До уваги пропонуються розсекречені матреріали Галузевого архіву СБУ, спогади учасників ліквідоції наслідків аварії та фото Чорнобильської АЕС до і після аварії.
  Переглянути виставку

 • 21 квітня 2017 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В», детальніше на сторінці
  «Вакансии»

 • 19 квітня 2017 року у м. Добропіллі проведено робочу нараду з організаційних питань підготовки до виїзного засідання експертно-перевірної комісії держархіву області в архівних відділах Добропільської райдержадміністрації та Добропільської міської ради за участю працівників держархіву області, керівника апарату Добропільської райдержадміністрації, керуючого справами виконкому Добропільської міської ради, керівників архівних установ.

 • 07.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації у м. Краматорськ та Служби автомобільних доріг у Донецькій області в м. Краматорськ.

 • 6 квітня 2017 року у держархіві області відбувся практичний семінар з керівниками архівних установ Дружківської, Краматорської, Лиманської, Слов’янської міських рад, Слов’янської райдержадміністрації з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони їх комплектування
  фотозвіт

 • 4 квітня 2017 року в рамках виконання держархівом області зобов’язань за Грантовою угодою «Відновлення Державного архіву Донецької області» Донецькою регіональною дирекцією Телеканалу «До ТБ» знято телесюжет про отримання держархівом Донецької області книжкового сканера. • 4 квітня 2017 року за участі заступника керівника апарату Донецької ОДА Костюніної Ю.О. та головного наукового співробітника держархіву області Буценко Н.Д. вивезено документи Широкінської сільської ради, приміщення якої знаходиться в зоні бойових дій. Документи у кількості 63 мішки передано архівному відділу Волноваської РДА за приналежністю. Документи знаходяться у незадовільному стані: зволожені, забруднені, частково у листовому розсипу. 5 квітня 2017 року архівний відділ Волноваської РДА розпочав науково-технічну обробку вивезених документів, складання довідкового апарату на них. Після завершення робіт документи Широкінської сільської ради та виконавчого комітету будуть взяті на облік, що дозволить забезпечити доступ до них та їх використання.
  фотозвіт

 • 30.03.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації у м. Слов’янськ, Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз у м. Слов’янськ та Донецького обласного управління водних ресурсів у м. Слов’янськ

 • 30 березня 2017 року у держархіву області проведено практичний семінар з керівниками архівних установ Бахмутської, Торецької міських рад, військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка, Артемівської, Костянтинівської, Мар’їнської, Ясинуватської райдержадміністрацій з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони їх комплектування.

 • 27 та 31 березня 2017 року державним архівом Донецької області проведені семінари з установами - джерелами формування НАФ, які передають документи до державного архіву, з проведення науково-технічної обробки документів.
  фото

  презентація

 • 29 березня 2017 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • З метою якісного збереження документів Національного архівного фонду, у грудні 2016 року за ініціативи та підтримки Донецької обласної державної адміністрації – Державний архів Донецької області уклав Грантову угоду у негрошовій формі № KHA126 «Відновлення Державного архіву Донецької області» на придбання спеціального обладнання для сканування архівних документів та створення фонду користування. Проект реалізується в рамках програми «Українська ініціатива з підвищення впевненості"» (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 23 березня 2017 року Державний архів Донецької області отримав спеціальне обладнання, на теперішній час триває процес встановлення та настройки спеціального обладнання. Завдяки проекту Держархів отримав можливість забезпечити значне покращення якості обслуговування громадян і юридичних осіб, підвищення відкритості, прозорості й ефективності своєї діяльності, що у майбутньому надасть змогу запровадити надання електронних послуг в архівній сфері області у відповідності до вимог ЄС.
  фото

 • 23 березня 2017 року розпочата перевірка відповідно до Закону України «Про очищення влади», детальніше в розділі
  «Очищення влади»

 • 21 березня 2017 року закінчився останній етап проведення конкурсу (співбесіда) на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» і «В» в державному архіві Донецької області
  Результати конкурсу

 • 14 березня 2017 року проведено розширене засідання колегії державного архіву з підсумками роботи архівних установ Донецької області у 2016 році та пріоритетними напрямками роботи на 2017 рік.
  Детальніше

 • 22 лютого 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 21 лютого 2017 року відбулося засідання колегії державного архіву, на якому розглянуті питання:

  1. «Про посилення пожежної та охоронної безпеки приміщень архівних установ області та забезпечення надійності експлуатації їх інженерних мереж та комунікацій».
  2. «Про підсумки роботи з установами-джерелами формування НАФ зони комплектування державного архіву області у 2016 році».
  3. «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві в січні 2017 року».

  Засідання проведено в залі засідання Костянтинівської районної ради (м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156).

 • 20 лютого 2017 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В», детальніше на сторінці
  «Вакансии»

 • 20 лютого 2017 року Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. До цієї пам'ятної дати державним арїхівом підготовлено виставку. Пререгляд виставки доступний за посиланням
  dn.gov.ua/ukrayina-vshanovuye-pam-yat-geroyiv-nebesnoyi-sotni.

 • 16 лютого 2017 року відбулося засідання Науково-методичної ради держархіву області, на якому розглянуто тематико-експозиційний план виставки «Герої Небесної Сотні».

 • 24.02.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області у м. Костянтинівка та Донецького апеляційного адміністративного суду в м. Краматорськ

 • 27 січня 2017 року Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
  01 листопада 2005 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію про встановлення 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Ініціаторами ухвалення резолюції виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія та США, співавторами виступили понад 90 держав світу. У різних куточках світу встановлено меморіали, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голокосту. Державним архівом підготовлено віставку до дня пам'яті. У виставці до уваги пропонуються меморіали та пам’ятники зарубіжжя та України, ознайомитись з виставкою можливо за посиланням
  dn.gov.ua/vystavky-arhivnyh-dokumentiv

 • 25 січня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 22 січня 2017 року Україна святкує День Соборності. До цієї історичної дати державним архівом підготовлено виставку документів "Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна". Виставка розміщена на веб-сайті Донецької облдержадміністрації, прерглянути виставку можливо за посиланням -
  dn.gov.ua/vystavky-arhivnyh-dokumentiv/

 • 18 січня 2017 року відбулось засідання науково-методичної ради державного архіву. На засіданні розглянуто наступні роботи:

  1. Пам'ятка з підготовки питань та проведення засідання колегії державного архіву Донецької області.

  2. Тематичний план виставки до Дня Соборності України "Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна".