Події за 2017 рік

 • 2 серпня 2017 року в приміщенні Костянтинівської районної ради відбулось чергове засідання колегії державного архіву Донецької області. Розглянуто питання: «Про роботу веб-сайту державного архіву»; «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві за червень 2017 року»

 • 26 липня 2017 року у м. Костянтинівці в держархіві області проведено семінар - нараду з керівниками та працівниками архівних відділів Покровської міської ради, Ясинуватської райдержадміністрації, сектору з архівної роботи Виконавчого комітету Мирноградської міської ради. Мета семінару - наради – вирішення проблемних питань організації роботи з юридичними особами – джерелами комплектування архівних відділів при систематизації та зберіганні документів у діловодстві (розроблення номенклатур справ) та складанні архівних описів. Під час засідання надано практичну допомогу в оформленні облікових документів, систематизації справ в номенклатурах та описах.

 • 20 липня 2017 року державним архівом Донецької області отримано та розміщено на стелажах в архівосховищах 1500 коробок для зберігання архівних документів.
  Фотозвіт


 • 20 липня 2017 року відповідно до плану підвищення кваліфікації на 2017 рік проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву області. Тема лекції «Запобігання та протидія дискримінації». Розглянуто основні нормативно-правові акти, що діють на території України, та регулюють питання рівності та недискримінації, обговорені можливості звернення громадян до визначених Законом суб’єктів, наділених повноваженнями щодо запобігання та протидії дискримінації.

 • 13 липня 2017 року завершено обладнання стелажами для зберігання архівних документів двох архівосховищ державного архіву Донецької області.
  Фотозвіт


 • 07.07.2017 спеціалістом відділу формування Національного архівного фонду та діловодства здійснена тематична перевірка збереженості документів департаменту інформаційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації.

 • 30 червня 2017 року відбулось виїзне засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області в архівних відділах Добропільської районної державної адміністрації та Добропільської міської ради. В цьому організаційно-методичному заході взяли участь: голова та члени експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області, керівник апарату Добропільської районної державної адміністрації Перейма В. В., голови та члени експертних комісій установ, організацій та підприємств зони комплектування архівних відділів Добропільської районної державної адміністрації та Добропільської міської ради.

  Перед засіданням відбулась презентація виставки фотодокументів «Добропілля: минуле та сьогодення» та відеофільму «Історія Добропільського району».
  Фотозвіт


 • 29 червня 2017 року фахівцями відділу організації і координації архівної справи проведено тематичну перевірку організації роботи Великоновосілківського районного Трудового архіву.

 • 20 червня 2017 року відповідно до плану підвищення кваліфікації на 2017 рік відбулося підвищення кваліфікації працівників державного архіву області. Тема лекції «Вимоги до оформлення основних документів». Розглянуто основні вимоги до оформлення документів, опрацьовано проблемні питання, які виникають під час складання документів спеціалістами державного архіву області. Після проведення навчання проведено тестування.

 • 09.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 08.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства в Прокуратурі Донецької області в м. Маріуполь проведено семінар з науково-технічної обробки документів, на якому обговорено проблемні питання в організації архівної справи і діловодства в роботі органів прокуратури.
  Фотозвіт


 • 08.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Прокуратури Донецької області в м Маріуполь

 • 07.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління ДФС України у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 07.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління державної міграційної служби України у Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 07 червня 2017 року відбувся навчальний семінар "Оформлення архівних довідок, копій і витягів з документів: проблемні питання, шляхи вирішення". У семінарі прийняли участь 34 архівних устнов Донецької області
  Фотозвіт

 • 06.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Головного управління Державної казначейської служби України в Донецькій області в м. Маріуполь.

 • 06.06.2017 - фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичне перевіряння збереженості документів Донецької митниці державної фіскальної служби в м. Маріуполь.

 • 29.05.2017 фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведена тематична перевірка збереження документів Апеляційного суду Донецької області в м Бахмут.

 • 29 травня 2017 року співробітники державного архіву області прослухали лекцію директора Інституту української мови НАН України Гриценко П.Ю. "Українська мова: гуманітарний вимір"
  Фотозвіт

 • 25 травня 2017 року в архівному відділі Маріупольської міської ради держархівом області проведено практичний семінар з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони комплектування архівних установ області. В організаційно-методичному заході взяли участь керівники та спеціалісти архівних установ Вугледарської, Маріупольської міських рад, Волноваської, Мангушської, Нікольської райдержадміністрацій. На семінарі практично відпрацьовано питання організації роботи з юридичними особами з перевіряння наявності архівних документів у зоні комплектування архівних установ та надано методично-консультативну допомогу у вирішенні проблемних питань щодо усунення недоліків, виявлених у результаті перевіряння. Фотозвіт

 • 24.05.2017 фахівцями відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведена тематична перевірка збереження документів Донецького окружного адміністративного суду в місті Слов'янськ.

 • 23.05.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів Донецького національного медичного університету в м. Краматорськ та Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді у м. Краматорськ.

 • Напередодні святкування в Україні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні державний архів Донецької області започатковує акцію «Розкажи свою історію» . Акція передбачає збір документів про події та учасників Другої світової війни – їх історії та розповіді, фотографії, спогади родичів про них та їх подвиги, фронтові листи, документи воєнних років, грамоти, відзнаки тощо.
  Ми пропонуємо Вам поділитись спогадами та зберегти для нащадків історію країни та історії своїх близьких в зручний для Вас спосіб: надіслати матеріали поштою, електронною поштою, принести особисто. Ми не наполягаємо на отриманні оригіналів документів, фотокарток тощо. Це може бути копії (ксеро- або сканкопії).

  Адреса для листування: 85110, Донецька область, м. Костянтинівка,
  пр. Ломоносова, 156.

  Ел. пошта: archive_dn@arch.gov.ua.
  Адреса для особистого відвідування: 85113, Донецька область, м. Костянтинівка,
  вул. Громова, 34а («Укртелеком»).


 • 27.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичнe перевіряння збереженості документів департаменту капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації у м. Слов’янськ.

 • 27 квітня 2017 року в архівному відділі Покровської міської ради держархівом області проведено практичний семінар з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони комплектування архівних установ області. В організаційно-методичному заході взяли участь керівники архівних установ Добропільської, Мирноградської, Новогродівської, Покровської, Селидівської міських рад, Великоновосілківської, Добропільської, Красноармійської, Олександрівської райдержадміністрацій. Мета семінару – практично відпрацювати всі питання організації роботи з юридичними особами з перевіряння архівних документів та надання архівним установам методично-консультативної допомоги у вирішенні проблемних питань щодо усунення недоліків, виявлених у результаті перевіряння.
  Фотозвіт

 • 26.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведено тематичнe перевіряння збереженості документів державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» у м. Покровськ.

 • 26 квітня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 26 квітня 2017 року з нагоди 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи держархівом області підготовлено виставку. До уваги пропонуються розсекречені матреріали Галузевого архіву СБУ, спогади учасників ліквідоції наслідків аварії та фото Чорнобильської АЕС до і після аварії.
  Переглянути виставку

 • 21 квітня 2017 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В», детальніше на сторінці
  «Вакансии»

 • 19 квітня 2017 року у м. Добропіллі проведено робочу нараду з організаційних питань підготовки до виїзного засідання експертно-перевірної комісії держархіву області в архівних відділах Добропільської райдержадміністрації та Добропільської міської ради за участю працівників держархіву області, керівника апарату Добропільської райдержадміністрації, керуючого справами виконкому Добропільської міської ради, керівників архівних установ.

 • 07.04.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації у м. Краматорськ та Служби автомобільних доріг у Донецькій області в м. Краматорськ.

 • 6 квітня 2017 року у держархіві області відбувся практичний семінар з керівниками архівних установ Дружківської, Краматорської, Лиманської, Слов’янської міських рад, Слов’янської райдержадміністрації з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони їх комплектування
  фотозвіт

 • 4 квітня 2017 року в рамках виконання держархівом області зобов’язань за Грантовою угодою «Відновлення Державного архіву Донецької області» Донецькою регіональною дирекцією Телеканалу «До ТБ» знято телесюжет про отримання держархівом Донецької області книжкового сканера. • 4 квітня 2017 року за участі заступника керівника апарату Донецької ОДА Костюніної Ю.О. та головного наукового співробітника держархіву області Буценко Н.Д. вивезено документи Широкінської сільської ради, приміщення якої знаходиться в зоні бойових дій. Документи у кількості 63 мішки передано архівному відділу Волноваської РДА за приналежністю. Документи знаходяться у незадовільному стані: зволожені, забруднені, частково у листовому розсипу. 5 квітня 2017 року архівний відділ Волноваської РДА розпочав науково-технічну обробку вивезених документів, складання довідкового апарату на них. Після завершення робіт документи Широкінської сільської ради та виконавчого комітету будуть взяті на облік, що дозволить забезпечити доступ до них та їх використання.
  фотозвіт

 • 30.03.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації у м. Слов’янськ, Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз у м. Слов’янськ та Донецького обласного управління водних ресурсів у м. Слов’янськ

 • 30 березня 2017 року у держархіву області проведено практичний семінар з керівниками архівних установ Бахмутської, Торецької міських рад, військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка, Артемівської, Костянтинівської, Мар’їнської, Ясинуватської райдержадміністрацій з питань здійснення контролю за перевірянням наявності, стану і руху документів НАФ, що зберігають юридичні особи зони їх комплектування.

 • 27 та 31 березня 2017 року державним архівом Донецької області проведені семінари з установами - джерелами формування НАФ, які передають документи до державного архіву, з проведення науково-технічної обробки документів.
  фото

  презентація

 • 29 березня 2017 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • З метою якісного збереження документів Національного архівного фонду, у грудні 2016 року за ініціативи та підтримки Донецької обласної державної адміністрації – Державний архів Донецької області уклав Грантову угоду у негрошовій формі № KHA126 «Відновлення Державного архіву Донецької області» на придбання спеціального обладнання для сканування архівних документів та створення фонду користування. Проект реалізується в рамках програми «Українська ініціатива з підвищення впевненості"» (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 23 березня 2017 року Державний архів Донецької області отримав спеціальне обладнання, на теперішній час триває процес встановлення та настройки спеціального обладнання. Завдяки проекту Держархів отримав можливість забезпечити значне покращення якості обслуговування громадян і юридичних осіб, підвищення відкритості, прозорості й ефективності своєї діяльності, що у майбутньому надасть змогу запровадити надання електронних послуг в архівній сфері області у відповідності до вимог ЄС.
  фото

 • 23 березня 2017 року розпочата перевірка відповідно до Закону України «Про очищення влади», детальніше в розділі
  «Очищення влади»

 • 21 березня 2017 року закінчився останній етап проведення конкурсу (співбесіда) на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» і «В» в державному архіві Донецької області
  Результати конкурсу

 • 14 березня 2017 року проведено розширене засідання колегії державного архіву з підсумками роботи архівних установ Донецької області у 2016 році та пріоритетними напрямками роботи на 2017 рік.
  Детальніше

 • 22 лютого 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 21 лютого 2017 року відбулося засідання колегії державного архіву, на якому розглянуті питання:

  1. «Про посилення пожежної та охоронної безпеки приміщень архівних установ області та забезпечення надійності експлуатації їх інженерних мереж та комунікацій».
  2. «Про підсумки роботи з установами-джерелами формування НАФ зони комплектування державного архіву області у 2016 році».
  3. «Про стан контролю за виконанням документів в державному архіві в січні 2017 року».

  Засідання проведено в залі засідання Костянтинівської районної ради (м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156).

 • 20 лютого 2017 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В», детальніше на сторінці
  «Вакансии»

 • 20 лютого 2017 року Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. До цієї пам'ятної дати державним арїхівом підготовлено виставку. Пререгляд виставки доступний за посиланням
  dn.gov.ua/ukrayina-vshanovuye-pam-yat-geroyiv-nebesnoyi-sotni.

 • 16 лютого 2017 року відбулося засідання Науково-методичної ради держархіву області, на якому розглянуто тематико-експозиційний план виставки «Герої Небесної Сотні».

 • 24.02.2017 спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства проведені тематичні перевіряння збереженості документів Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області у м. Костянтинівка та Донецького апеляційного адміністративного суду в м. Краматорськ

 • 27 січня 2017 року Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
  01 листопада 2005 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію про встановлення 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Ініціаторами ухвалення резолюції виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія та США, співавторами виступили понад 90 держав світу. У різних куточках світу встановлено меморіали, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голокосту. Державним архівом підготовлено віставку до дня пам'яті. У виставці до уваги пропонуються меморіали та пам’ятники зарубіжжя та України, ознайомитись з виставкою можливо за посиланням
  dn.gov.ua/vystavky-arhivnyh-dokumentiv

 • 25 січня 2017 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 22 січня 2017 року Україна святкує День Соборності. До цієї історичної дати державним архівом підготовлено виставку документів "Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна". Виставка розміщена на веб-сайті Донецької облдержадміністрації, прерглянути виставку можливо за посиланням -
  dn.gov.ua/vystavky-arhivnyh-dokumentiv/

 • 18 січня 2017 року відбулось засідання науково-методичної ради державного архіву. На засіданні розглянуто наступні роботи:

  1. Пам'ятка з підготовки питань та проведення засідання колегії державного архіву Донецької області.

  2. Тематичний план виставки до Дня Соборності України "Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна".