Події за 2017 рік
     31 травня 2018 року здійснено контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Головному управлінні Держгеокадастру у Донецькій області в м. Костянтинівці.    30 травня 2018 року – 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі


детальніше

 • 30 травня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.


 • 29 травня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питання «Про стан правової роботи в держархіві області».          29 травня 2018 року відповідно до графіку підвищення кваліфікації на 2018 рік, проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву Донецької області. На заході розглянуто наступні питання:
  1. Реалізація конституційного права громадян на відпочинок.
  2.   Відповідальність за діяння, які на час їх вчинення не визнавались законом як правопорушення.
  Обговорювались проблемні питання щодо надання додаткової оплачуваної відпустки працівникам за роботу на комп’ютері, додаткових соціальних відпусток, обов’язковість дотримання графіку відпусток.      24 травня 2018 року начальником відділу запобігання та виявлення корупції управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції Донецької облдержадміністрації Голиком Є.П., проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву області.


  На заході розглянуто наступні питання:

  1.    Поняття та види конфлікту інтересів, шляхи його врегулювання.
  2. Повноваження державних органів, що здійснюють контроль за дотриманням законодавства з питань запобігання проявам корупції.
  3.   Особливості притягнення осіб до відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Обговорювались проблемні питання, щодо можливого виникнення конфлікту інтересів під час виконання посадових обов’язків у відрядженні, спільної роботи близьких осіб та методи його врегулювання.


     19 травня 2018 року у м. Покровську відбулося святкування Дня Європи. У заході взяли участь усі міста, райони та об’єднані територіальні громади Донеччини, які представляють культуру та традиції країн Європи.
     Державний архів Донецької області в особі в.о. директора архіву Пирожкової Н.В. також прийняв участь в цих заходах.
         У рамках відзначення свята проведено урочисту ходу та презентації географічних, культурних, історичних цінностей держав-членів ЄС.

  детальніше

      18 травня 2018 року держархів області прийняв участь у зустрічі з українським науковцем, видавцем та громадсько-політичним діячем, кандидатом технічних наук, автором книг з історії України - Сергієм Станіславовичем Коваленко.
      Головною темою зустрічі у бібліотеці стала презентація книги «Похід Запорожців на Донбас та Крим. Рік 1918». По дорозі на Донбас заради презентації нової книги Сергій Коваленко повністю проїхав шляхом руху військ Армії УНР від Києва до Слов'янська. Через місця боїв у Яготині, Гребінці, Лубнах, Ромодані, Яреськах, Полтаві, Карлівці, Лозовій, Барвенкове. Протягом активного обговорення теми стало зрозуміло, що цей твір і справді потрібен Донбасу, щоб разом руйнувати міф про непричетність Донбасу до української історії взагалі й до Української Народної Республіки. Один із примірників книги з автографом від Сергія Станиславовича держархів області отримав у дар до свого бібліотечного фонду.
  детальніше


       18 травня 2018 року держархівом Донецької області у складі робочої групи Донецької облдержадміністрації, проведено зустрічі з представниками Черкаської селищної ради (ОТГ) з питань організації зберігання архівних документів у новоствореній установі.
    Під час заходу держархівом області надано консультативно-методичну допомогу щодо приймання на зберігання архівних документів ліквідованих сільських (селищних) рад, що увійшли до складу ОТГ, та організації роботи архіву в об’єднаній територіальній громаді.       17 травня 2018 року державний архів Донецької області приєднався до міжнародної акції «Всесвітній день вишиванки». Працівники держархіву області прийшли на роботу у одязі з національними мотивами, з метою підтримки ідеї свята, яка полягає у збереженні та популяризації української культури.
       Також працівники держархіву області взяли участь у обласному флешмобі, в рамках якого біля будівлі Донецької облдержадміністрації розгорнули вишитий 74-метровий унікальний «рушник єднання».
       Після флешмобу всіх присутніх запросили до будівлі облдержадміністрації, де на першому поверсі проходила виставка вишитих картин. До Дня вишиванки долучились і представники Латвійської Республіки, вони висловили теплі побажання на честь міжнародного свята Дня вишиванки та, наостанок, зробили фото з працівниками облдержадміністрації.

  детальніше

       10 травня 2018 року здійснено тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк у Територіальному управлінні державної судової адміністрації України в Донецькій області в м. Слов`янську.    Перевірку проведено начальником відділу формування Національного архівного фонду та діловодства державного архіву Донецької області Алімовою Н. М.
     Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів ТУ ДСА в Донецькій області; надання методичної допомоги з питань проведення експертизи цінності документів, їх науково-технічного опрацювання, організації архівного зберігання документів тощо.        08 травня 2018 року колективом державного архіву Донецької області з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено майстер-клас з виготовлення стилізованого знаку «Мак пам’яті» - символу пам’яті загиблим.

      Вшановуючи пам’ять воїнів, загиблих у Другій світовій війні, працівники держархіву області використовували червоні квітки маку як елемент одягу та декору.

  детальніше


     08.05.2018-09.05.2018 Висловлюємо щиру подяку всім ветеранам, які ціною свого життя, захистили людство від нацизму.
     Колектив держархіву Донецької області вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та віддав данину пам’яті, покладанням квітів до пам’ятних знаків у м. Костянтинівці: пам’ятнику «Учасникам Другої світової війни», пам’ятнику – обеліску «Воїнам визволителям Костянтинівки», до Братської могили «Загиблим воїнам».
       Вшановуючи подвиг всіх тих, хто пройшов Другу світову війну, ми також сповнені подяки сучасним захисникам, які зараз боронять спокій на Сході України.
  детальніше

     08.05.2018 проведено перевірки:
     - тематична перевірка стану упорядкування документів по встановлений строк в Службі у справах дітей Донецької облдержадміністрації в м.Краматорську;
     - контрольна перевірка стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженності документів в Службі автомобільних доріг у Донецькій області в м. Краматорську.
     Спеціалістами відділу формування НАФ та діловодства держархіву області надана методична та практична допомога щодо складання описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акту про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ. Надано роз’яснення щодо ведення облікових документів експертної комісії юридичної особи.
        04.05.2018 проведено комплексну перевірку з питань організації діловодства та архівного зберігання документів у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області в м. Слов’янську.    Фахівці держархіву області надали методичну та практичну допомогу щодо упорядкування документів Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області.

  Вітаємо з Днем пам’яті та примирення, Днем Перемоги!
  Нехай у це велике свято буде мирно і спокійно у Вас на душі і в серці, нехай будуть здорові і щасливі Ваші близькі. Бережіть мир і гармонію, цінуйте життя
  , шануйте подвиг свого народу.
  Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні державний архів Донецької області пропонує відвідувачам веб-сайту ознайомитись з публікаціями, які присвячено вшануванню подвигу звитяжців старшого покоління та увічненню пам’яті жертв війни.

  Статті

  Виставки 2017, 2016, 2015 років

  Радіопередачі з циклу «На полюсах історії»

     26 квітня 2018 року працівники держархіву області прийняли участь в заході з нагоди відзначення роковин Чорнобильської трагедії. З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв цієї техногенної катастрофи біля пам'ятного знаку «В пам'ять про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС» відбувся міський меморіальний захід
  «Гірчить Чорнобиль скрізь роки».


  детальніше •     25 квітня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.
      23 – 24 квітня 2018 року здійснено комплексну перевірку з питань організації діловодства та архівного зберігання документів у Головному управлінні статистики у Донецькій області в м. Бахмуті.

  детальніше
 •   20 квітня 2018 року здійснено контрольні перевірки стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в:
      - департаменті капітального будівництва Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ;
      - департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ.
     Мета контрольних перевірок: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів департаментів станом на 27 квітня 2017 року та 30 березня 2017 року.

      20 квітня 2018 року в м. Бахмут державним архівом Донецької області за участю архівного відділу Бахмутської РДА проведено практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів в об’єднаних територіальних громадах Бахмутського району».
       Не залишилось байдужим до проблем діловодства та архівної справи в роботі новостворених ОТГ керівництво Бахмутської РДА – в.о. голови Єрохіна Т.І., керівник апарату Тутова Н.О., які відкрили зазначений семінар.

  На семінарі розглянуто наступні питання:

  1. Аналіз стану науково-технічного опрацювання та описування документів ліквідованих міських, сільських, селищних рад, які увійшли до об’єднаних територіальних громадах Бахмутського району. Проблемні питання щодо передавання архівних документів ліквідованих установ на зберігання в архівний відділ Бахмутської райдержадміністрації та в архіви ОТГ.

  2. Організація архівного зберігання документів в ОТГ. Пріоритетні завдання експертної комісії ОТГ.

  3. Організація діловодства в ОТГ. Складання номенклатури справ. Аналіз проектів номенклатур справ ОТГ.

       Протягом семінару відбувалося активне спілкування та обговорення проблем, які виникають в роботі ОТГ. В.о. директора архіву Пирожкова Н.В. та фахівці держархіву області надали учасникам семінару консультативно-методичну допомогу з профільних питань.
  детальніше

 •    18 квітня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В»
  детальніше

 •      На виконання плану організаційних заходів державного архіву Донецької області
  на 2018 рік, 13 квітня 2018 року проведено:

      - тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк в управлінні містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ;
      - контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Донецькому обласному управлінні водних ресурсів , м. Слов’янськ.
      Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів управління; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів управління.
      Мета контрольної перевірки: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів управління станом на 30 травня 2017 року. •    12 квітня 2018 року в Іллінівській об’єднаній територіальній громаді відбувся практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів в Іллінівській об’єднаній територіальній громаді» за участю державного архіву Донецької області. На семінарі розглянуто наступні питання:

  1. Аналіз стану науково-технічного опрацювання та описування документів ліквідованих сільських рад, які увійшли до Іллінівської ОТГ. Проблемні питання щодо передавання архівних документів ліквідованих сільських рад на зберігання в архівний відділ Костянтинівської райдержадміністрації та в архів Іллінівської ОТГ.

  2. Організація архівного зберігання документів в Іллінівській ОТГ. Нормативно-правові документи, які регламентують створення архіву установи та використання архівних документів.

  3. Організація роботи та пріоритетні завдання експертної комісії Іллінівської сільської ради.

  4. Організація діловодства в Іллінівській ОТГ. Складання номенклатури справ. Аналіз проектів номенклатур справ структурних підрозділів ОТГ.

         Під час семінару спеціалістами державного архіву Донецької області надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.
        Протягом семінару відбувалося активне спілкування та обговорення проблемних питань, які виникають в роботі ОТГ.
      Надалі держархів області планує відвідати всі ОТГ області з проведенням практичних семінарів та наданням методичної допомоги в галузі архівної справи і діловодства.
  детальніше  Вітаємо з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння!
  З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть наші найкращі вітання і побажання Божого благословення, здоров’я і добробуту! Від щирого серця бажаємо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і надалі супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України. Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху.
  Христос воскрес!

 •     29 березня і 5 квітня 2018 року відбувся семінар «Організація роботи ЕК установи та оформлення її результатів» з установами – джерелами формування Національного архівного фонду, які передають документи до державного архіву.
      У семінарі взяли участь представники 38 обласних установ, організацій, підприємств, територіальних підрозділів ЦОВВ та структурних підрозділів облдержадміністрації.

 •     26 березня 2018 року проведено:
      - тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк в департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ;
      - контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в управлінні у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ.
      Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів департаменту; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів департаменту.
      Мета контрольної перевірки: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів управління станом на 07 квітня 2017 року.

 •     20 березня 2018 року проведено тематичні перевірки стану упорядкування документів по встановлений строк в:
      - департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ;
      - департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ.
      Мета тематичних перевірок: контроль за станом та якістю упорядкування документів департаменту; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів департаментів.

 • 28 березня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 20 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 20-22 березня 2018 року відбулася комплексна перевірка з питань організації діловодства та архівного зберігання документів Головного територіального управління юстиції у Донецькій області в
  м. Краматорську.

 • 26 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - контрольна перевірка стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в управлінні у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 29 березня 2018 року відбувся семінар «Організація роботи ЕК установи та оформлення її результатів» з установами – джерелами формування Національного архівного фонду, які передають документи до державного архіву за адресою:
  м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156
  об 11-00.

 •    У 2017-2021 роках в Україні відзначають 100-річчя подій Української революції. До уваги відвідувачів сайту держархівом області запропоновано виставку онлайн
  "100 років незалежності" в якій показано утворення Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, проголошення її незалежною державою, події історичного бою під Крутами та укладання Україною Берестейського миру.

 •    Микола Федорович Чернявський - наш земляк, поет, педагог, громадський діяч, борець за українське слово. У 2018 році збіглись три ювілейні дати, пов’язаних з його ім’ям: 150 років з дня народження М. Ф. Чернявського, 120 років з виходу його збірки поезій «Донецькі сонети» - першого україномовного видання на Донеччині та 80-ті роковини з дня смерті поета. До уваги відвідувачів пропонується виставка, онлайн яка присвячена М. Ф. Чернявському.

 •    16 березня 2018 року спеціалістами державного архіву Донецької області проведено робочу зустріч з представниками управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області у м. Слов’янськ.
       Під час зустрічі проведено попередню експертизу цінності документів новоствореного Фонду та надано методичну допомогу з організації діловодства та архівного збереження документів, з обліку документів, що надійшли на архівне зберігання від установ-попередників.

 •    14 березня 2018 року, на виконання пункту 3 доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П. І. від 29.11.2017 № 47/9-17, держархів області взяв участь у семінарі-нараді з представниками об’єднаних територіальних громад.
     На заході розглянуто ключові питання щодо систематизації та зберігання документів у діловодстві, складання номенклатури справ новостворених об’єднаних територіальних громад із застосуванням презентаційних матеріалів. У ході семінару-наради надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.

 •      06 березня 2018 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Донецької області за участю керівників архівних установ області щодо підсумків роботи у 2017 році та завдань на 2018 рік. У заході також взяв участь голова Донецької регіональної організації профспілки працівників державних установ України Шевцов С. А.
       З доповіддю «Пріорітети архівної системи Донеччини на 2018 рік та підсумки роботи архівних установ області у 2017 році» виступила Н.В. Пирожкова, в.о. директора архіву.
       В обговоренні доповіді взяли участь: І.М. Тертишна, начальник архівного відділу Слов’янської міської ради та Л.О. Руднєва завідувач комунальної установи «Трудовий архів м. Курахове». Детальніше, щодо одного з пріоритетних завдань 2018 року, а саме проект «Донбас – це Україна» учасників розширеного засідання поінформувала Н.Д. Буценко, головний науковий співробітник.
       Цього ж дня Державним архівом Донецької області проведено семінар «Проведення заходів під час підготовки документів до передавання на державне зберігання до держархіву області» Фотозвіт

       Зі святом, рідні, кохані, шановні, прекрасні! Приміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Бажаємо Вам завжди бути здоровими, щасливими, щоб кожен день Ви зустрічали з посмішкою, впевненістю, передчуттям радості та спокоєм.

 •    28 лютого 2018 року у приміщенні Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Укрдержархіву, на якому підведені підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2017 році та визначено їх основні завдання на 2018 рік.
     У засіданні колегії прийняла участь в.о. директора державного архіву Донецької області Пирожкова Наталя Вікторівна.
     Основна частина засідання колегії пройшла із застосуванням презентаційних слайдів, що виразно відображали весь спектр складного процесу цифровізації архівної справи і діловодства, організації формування, обліку та зберігання документів Національного архівного фонду, надання якісних та комплексних інформаційних послуг у сфері архівної справи, вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років, забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації. Що стало ключовими пріоритетами, визначеними на 2018 рік.
  Фотозвіт

 •      20 лютого 2018 року державним архівом Донецької області проведено урок пам’яті «Зима, що нас змінила» для учнів загальноосвітніх шкіл м. Костянтинівки. Дітям презентовано виставку, що відображає перебіг подій на Майдані Незалежності у м. Києві під час Революції Гідності. Пам'ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
    Працівники держархіву області розповіли учням про Героїв Небесної Сотні, уродженців Донецької області та презентували виставку документів «Герої Донеччини», яка ілюструє життєвий шлях Героїв.

              Фотозвіт             Презентація             Відео


 • 16 лютого 2018 року в. о. директора архіву Пирожкова Н.В. та головний науковий співробітник Буценко Н.Д. відвідали ВЦА м. Авдіївки із робочою поїздкою, під час якої проведено зустрічі з заступником голови ВЦА Меженіною Л.Ю., спеціалістами відділів ВЦА м. Авдіївки з питань архівної справи і діловодства. Робоча зустріч відбулась за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Добряка С.В.

 • 15 лютого 2018 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Держархівом області організовано виховний захід за участю студентів Костянтинівського професійного будівельного ліцею № 39.
  Під час заходу спеціалісти відділу використання інформації документів розповіли студентам про історію утворення пам’ятної дати в Україні, про українців воїнів-інтернаціоналістів, про покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, яке стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганці сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України.
    Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Після чого до уваги студентів було представлено спецпроект каналу ICTV документальний фільм «Добровольці», у якому учасники бойових дій на Сході України, які за покликом серця пішли захищати свою країну, розповідають про життя на фронті.
  посилання на джерело в мережі інтернет

 • 15 лютого 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у меморіальному заході «Ціна чужої війни», присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Захід відбувся біля пам’ятника загиблим воїнам – інтернаціоналістам у м. Костянтинівці. На святі були присутні жителі й молодь міста, члени міської та районної організацій ветеранів війни в Афганістані, представники міського військкомату. У своїх промовах голова міської організації Союз «Інтернаціоналіст» Микола Кириленко та заступник військового комісару Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Борис Денисов висловили щирі слова ветеранам та співчуття родинам загиблих воїнів. У виконанні воїна-інтернаціоналіста Володимира Доренського пролунала пісня «Ветеран», а Михайло Милий зачитав свій вірш про Афганістан. Земляків, які не повернулись з тих війн вшанували хвилиною мовчання та запаленням свічок пам'яті. Церемонія закінчилась покладанням живих квітів до меморіалу загиблим.

 • 13 лютого 2018 року размещено Річний план закупівель на 2018 рік

 • Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, змінена пошта на vcs@dn.minjust.gov.ua

 • 31 січня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 29 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у заході присвяченому Дню пам'яті полеглих у бою під Крутами в рамках відзначення 100-річчя подій української революції, який відбувся в приміщенні Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки. На заході були присутні представники ЗМІ, громадськості, активісти та школярі міста Костянтинівки. Для присутніх держархівом області презентована виставка документів онлайн «100 років Незалежності», розповідь в якій йшла про події української революції від утворення Української Центральної Ради до проголошення IV Універсалу, в якому було проголошено незалежність УНР та героїчних подій під Крутами. В основу виставки увійшли архівні документи ЦДАВО України, ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, державного архіву Чернігівської області. З привітним словом перед присутніми виступила головний науковий співробітник Буценко Н. Д. Міським активістом Ярославом Маланчуком презентовано документальний фільм «Герої Крут».

  посилання на джерело в мережі інтернет

  У своїй розповіді про подвиг київської молоді він провів порівняння героїв Крут з сучасними «кіборгами» - захисниками Донецького аеропорту. А відомий блогер Володимир Березін нагадав про важливість відвідування молоддю пам’ятних місць пов’язаних з українською історією. Присутні також мали змогу ознайомитись з колекцією книг з сучасної історії українського Донбасу із бібліотечного фонду держархіву області.
  Фотозвіт

 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено практичний семінар за темою: «Організація роботи експертної комісії архівного відділу та експертної комісії державного органу, органу місцевого самоврядування, державного комунального підприємства, установи, організації» за участю керівників архівних установ області. На семінарі розглянуто наступні питання:
  1. Нормативні документи, що регламентують утворення та організацію роботи експертної комісії.
  2. Порядок подання документів на розгляд ЕПК. Аналіз недоліків, виявлених при розгляді робіт, наданих на ЕПК.
  3. Основні недоліки при складанні протоколу засідання ЕК та оформленні витягу з нього. Облікові документи ЕК архівної установи.
 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено робочу нараду з пріоритетних та проблемних питань організації роботи архівних установ у зв’язку з ліквідацією та реорганізацією місцевих судів та територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за участю керівників архівних установ області. У заході також взяли участь працівники Костянтинівського міськрайонного суду та Костянтинівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області. На нараді розглянуто та обговорено наступні питання:
  1. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК місцевих судів з упорядкування та передавання документів у разі припинення установи шляхом ліквідації та реорганізації відповідно до Указів Президента України.
  2. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом злиття відповідно до Постанови КМУ від 18.11.2017 № 821.


 • 22 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь в урочистому заході до Дня Соборності України, який відбувся у місті Костянтинівці за підтримки Костянтинівської міськради та Костянтинівської райдержадміністрації біля Палацу культури та дозвілля. На святі були присутні громадськість, жителі й молодь міста та району, бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону. З привітаннями з нагоди майже сторічного ювілею підписання Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою звернулось керівництво міста та району, представник Збройних сил України. Пам’ять про загиблих на Донбасі бійців присутні вшанували хвилиною мовчання. До святкування Дня Соборності на центральній площі Костянтинівки приєднались творчі колективи міста та району. В цей день працівники державного архіву взяли участь в урочистих заходах до Дня Соборності України у місті Краматорську, біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, на яких були присутні представники Донецької обласної держадміністрації та Краматорської міськради, учні, студенти, громадськість та пересічні громадяни.
  Фотозвіт

 • 11 січня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», «В», детальніше на сторінці «Вакансії»
  «Вакансии»