Події за 2017 рік

 •    28 березня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 20 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 20-22 березня 2018 року відбулася комплексна перевірка з питань організації діловодства та архівного зберігання документів Головного територіального управління юстиції у Донецькій області в
  м. Краматорську.

 • 26 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - контрольна перевірка стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в управлінні у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 29 березня 2018 року відбувся семінар «Організація роботи ЕК установи та оформлення її результатів» з установами – джерелами формування Національного архівного фонду, які передають документи до державного архіву за адресою:
  м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156
  об 11-00.

 •    У 2017-2021 роках в Україні відзначають 100-річчя подій Української революції. До уваги відвідувачів сайту держархівом області запропоновано виставку онлайн
  "100 років незалежності" в якій показано утворення Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, проголошення її незалежною державою, події історичного бою під Крутами та укладання Україною Берестейського миру.

 •    Микола Федорович Чернявський - наш земляк, поет, педагог, громадський діяч, борець за українське слово. У 2018 році збіглись три ювілейні дати, пов’язаних з його ім’ям: 150 років з дня народження М. Ф. Чернявського, 120 років з виходу його збірки поезій «Донецькі сонети» - першого україномовного видання на Донеччині та 80-ті роковини з дня смерті поета. До уваги відвідувачів пропонується виставка, онлайн яка присвячена М. Ф. Чернявському.

 •    16 березня 2018 року спеціалістами державного архіву Донецької області проведено робочу зустріч з представниками управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області у м. Слов’янськ.
       Під час зустрічі проведено попередню експертизу цінності документів новоствореного Фонду та надано методичну допомогу з організації діловодства та архівного збереження документів, з обліку документів, що надійшли на архівне зберігання від установ-попередників.

 •    14 березня 2018 року, на виконання пункту 3 доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П. І. від 29.11.2017 № 47/9-17, держархів області взяв участь у семінарі-нараді з представниками об’єднаних територіальних громад.
     На заході розглянуто ключові питання щодо систематизації та зберігання документів у діловодстві, складання номенклатури справ новостворених об’єднаних територіальних громад із застосуванням презентаційних матеріалів. У ході семінару-наради надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.

 •      06 березня 2018 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Донецької області за участю керівників архівних установ області щодо підсумків роботи у 2017 році та завдань на 2018 рік. У заході також взяв участь голова Донецької регіональної організації профспілки працівників державних установ України Шевцов С. А.
       З доповіддю «Пріорітети архівної системи Донеччини на 2018 рік та підсумки роботи архівних установ області у 2017 році» виступила Н.В. Пирожкова, в.о. директора архіву.
       В обговоренні доповіді взяли участь: І.М. Тертишна, начальник архівного відділу Слов’янської міської ради та Л.О. Руднєва завідувач комунальної установи «Трудовий архів м. Курахове». Детальніше, щодо одного з пріоритетних завдань 2018 року, а саме проект «Донбас – це Україна» учасників розширеного засідання поінформувала Н.Д. Буценко, головний науковий співробітник.
       Цього ж дня Державним архівом Донецької області проведено семінар «Проведення заходів під час підготовки документів до передавання на державне зберігання до держархіву області» Фотозвіт

       Зі святом, рідні, кохані, шановні, прекрасні! Приміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Бажаємо Вам завжди бути здоровими, щасливими, щоб кожен день Ви зустрічали з посмішкою, впевненістю, передчуттям радості та спокоєм.

 •    28 лютого 2018 року у приміщенні Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Укрдержархіву, на якому підведені підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2017 році та визначено їх основні завдання на 2018 рік.
     У засіданні колегії прийняла участь в.о. директора державного архіву Донецької області Пирожкова Наталя Вікторівна.
     Основна частина засідання колегії пройшла із застосуванням презентаційних слайдів, що виразно відображали весь спектр складного процесу цифровізації архівної справи і діловодства, організації формування, обліку та зберігання документів Національного архівного фонду, надання якісних та комплексних інформаційних послуг у сфері архівної справи, вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років, забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації. Що стало ключовими пріоритетами, визначеними на 2018 рік.
  Фотозвіт

 •      20 лютого 2018 року державним архівом Донецької області проведено урок пам’яті «Зима, що нас змінила» для учнів загальноосвітніх шкіл м. Костянтинівки. Дітям презентовано виставку, що відображає перебіг подій на Майдані Незалежності у м. Києві під час Революції Гідності. Пам'ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
    Працівники держархіву області розповіли учням про Героїв Небесної Сотні, уродженців Донецької області та презентували виставку документів «Герої Донеччини», яка ілюструє життєвий шлях Героїв.

              Фотозвіт             Презентація             Відео


 • 16 лютого 2018 року в. о. директора архіву Пирожкова Н.В. та головний науковий співробітник Буценко Н.Д. відвідали ВЦА м. Авдіївки із робочою поїздкою, під час якої проведено зустрічі з заступником голови ВЦА Меженіною Л.Ю., спеціалістами відділів ВЦА м. Авдіївки з питань архівної справи і діловодства. Робоча зустріч відбулась за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Добряка С.В.

 • 15 лютого 2018 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Держархівом області організовано виховний захід за участю студентів Костянтинівського професійного будівельного ліцею № 39.
  Під час заходу спеціалісти відділу використання інформації документів розповіли студентам про історію утворення пам’ятної дати в Україні, про українців воїнів-інтернаціоналістів, про покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, яке стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганці сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України.
    Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Після чого до уваги студентів було представлено спецпроект каналу ICTV документальний фільм «Добровольці», у якому учасники бойових дій на Сході України, які за покликом серця пішли захищати свою країну, розповідають про життя на фронті.
  посилання на джерело в мережі інтернет

 • 15 лютого 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у меморіальному заході «Ціна чужої війни», присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Захід відбувся біля пам’ятника загиблим воїнам – інтернаціоналістам у м. Костянтинівці. На святі були присутні жителі й молодь міста, члени міської та районної організацій ветеранів війни в Афганістані, представники міського військкомату. У своїх промовах голова міської організації Союз «Інтернаціоналіст» Микола Кириленко та заступник військового комісару Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Борис Денисов висловили щирі слова ветеранам та співчуття родинам загиблих воїнів. У виконанні воїна-інтернаціоналіста Володимира Доренського пролунала пісня «Ветеран», а Михайло Милий зачитав свій вірш про Афганістан. Земляків, які не повернулись з тих війн вшанували хвилиною мовчання та запаленням свічок пам'яті. Церемонія закінчилась покладанням живих квітів до меморіалу загиблим.

 • 13 лютого 2018 року размещено Річний план закупівель на 2018 рік

 • Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, змінена пошта на vcs@dn.minjust.gov.ua

 • 31 січня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 29 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у заході присвяченому Дню пам'яті полеглих у бою під Крутами в рамках відзначення 100-річчя подій української революції, який відбувся в приміщенні Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки. На заході були присутні представники ЗМІ, громадськості, активісти та школярі міста Костянтинівки. Для присутніх держархівом області презентована виставка документів онлайн «100 років Незалежності», розповідь в якій йшла про події української революції від утворення Української Центральної Ради до проголошення IV Універсалу, в якому було проголошено незалежність УНР та героїчних подій під Крутами. В основу виставки увійшли архівні документи ЦДАВО України, ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, державного архіву Чернігівської області. З привітним словом перед присутніми виступила головний науковий співробітник Буценко Н. Д. Міським активістом Ярославом Маланчуком презентовано документальний фільм «Герої Крут».

  посилання на джерело в мережі інтернет

  У своїй розповіді про подвиг київської молоді він провів порівняння героїв Крут з сучасними «кіборгами» - захисниками Донецького аеропорту. А відомий блогер Володимир Березін нагадав про важливість відвідування молоддю пам’ятних місць пов’язаних з українською історією. Присутні також мали змогу ознайомитись з колекцією книг з сучасної історії українського Донбасу із бібліотечного фонду держархіву області.
  Фотозвіт

 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено практичний семінар за темою: «Організація роботи експертної комісії архівного відділу та експертної комісії державного органу, органу місцевого самоврядування, державного комунального підприємства, установи, організації» за участю керівників архівних установ області. На семінарі розглянуто наступні питання:
  1. Нормативні документи, що регламентують утворення та організацію роботи експертної комісії.
  2. Порядок подання документів на розгляд ЕПК. Аналіз недоліків, виявлених при розгляді робіт, наданих на ЕПК.
  3. Основні недоліки при складанні протоколу засідання ЕК та оформленні витягу з нього. Облікові документи ЕК архівної установи.
 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено робочу нараду з пріоритетних та проблемних питань організації роботи архівних установ у зв’язку з ліквідацією та реорганізацією місцевих судів та територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за участю керівників архівних установ області. У заході також взяли участь працівники Костянтинівського міськрайонного суду та Костянтинівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області. На нараді розглянуто та обговорено наступні питання:
  1. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК місцевих судів з упорядкування та передавання документів у разі припинення установи шляхом ліквідації та реорганізації відповідно до Указів Президента України.
  2. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом злиття відповідно до Постанови КМУ від 18.11.2017 № 821.


 • 22 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь в урочистому заході до Дня Соборності України, який відбувся у місті Костянтинівці за підтримки Костянтинівської міськради та Костянтинівської райдержадміністрації біля Палацу культури та дозвілля. На святі були присутні громадськість, жителі й молодь міста та району, бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону. З привітаннями з нагоди майже сторічного ювілею підписання Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою звернулось керівництво міста та району, представник Збройних сил України. Пам’ять про загиблих на Донбасі бійців присутні вшанували хвилиною мовчання. До святкування Дня Соборності на центральній площі Костянтинівки приєднались творчі колективи міста та району. В цей день працівники державного архіву взяли участь в урочистих заходах до Дня Соборності України у місті Краматорську, біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, на яких були присутні представники Донецької обласної держадміністрації та Краматорської міськради, учні, студенти, громадськість та пересічні громадяни.
  Фотозвіт

 • 11 січня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», «В», детальніше на сторінці «Вакансії»
  «Вакансии»