Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
 

Ближайшие события календаря в Украине
Яндекс.Метрика           27 вересня 2018 року пройшов перший урок за темою: «Культурні заклади як джерело інформації про історію світу та України» .
       Із вступним словом до школярів звернулась директор держархіву області Шишолік Ірина Василівна.
    На цьому уроці учнів ознайомлено з всесвітньо відомими вітчизняними й місцевими музеями, бібліотеками, архівами. Урок проходив в стилі віртуальної екскурсії та вся розповідь супроводжувалась демонстрацією фотографій з зазначених закладів. Наприкінці заняття учні мали змогу висловити свої враження та розповісти що їм найбільше сподобалось.      04 жовтня 2018 року проведено наступний урок «Видатні постаті Донеччини» , під час якого мова йшла про патріотів, борців за незалежність України, діячів культури та мистецтва, а також знаменитостей сучасності. Школярі мали змогу дізнатись про Олексу Тихого, Дмитра Чернявського, Степана Чубенка, Леоніда Бикова, Анатолія Солов’яненка. Лілію Подкопаєву, Олега Верняєва та інших видатних людей нашого краю, справжніх патріотів своєї держави України. Після розповіді учні відповіли на запитання анкети по матеріалам викладеним під час уроку.

    Під час уроку-екскурсії «Дім - де живе історія» який відбувся 11 жовтня 2018 року в приміщенні держархіву учні мали змогу ознайомитись з історією архівної справи, виникнення архівів. Розповідь йшла про види документів, що зберігаються в архівах та принципи роботи архівних установ. Школярі мали змогу скласти свій родовід.
       Під час екскурсії учні відвідали архівосховище та на власні очі побачити місце зберігання документів, ознайомились з роботою книжкового сканера, призначеного для створення цифрових копій архівних документів. Діти також ознайомились із фотографіями з минулого, текстами архівних документів, які вже є на зберіганні в державному архіві.       18 жовтня 2018 року у приміщенні Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки проведено заключний етап проекту за темою
«Історія заселення Донбасу» . У першій половині уроку провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Наталія Миколаївна розповіла про «Дике поле» - степ, який знаходився на території сучасної Донецької області та кочові племена які заселяли його у різні часи. У другій половині заходу головний науковий співробітник держархіву Надія Дмитрівна Буценко свою розповідь присвятила історії заселення нашого краю з часів виникнення Хазарського каганату, про перші слов’янські поселення на берегах Сіверського Дінця та численні кочові племена - від торків до половців. Про поселення на території Донеччини запорожців Кальміуської паланки та колонізацію нашого краю Московським царством.
       Колектив державного архіву Донецької області дякує за можливість проведення проекту Костянтинівський ЗЗСО № 1 в особі заступника директора Бербенець Наталії Іванівни та колектив Костянтинівської ЦМПБ.
       Цей проект - можливість донести до підростаючого покоління, що через історію краю ми пізнаємо себе, свою родину та свої корні. Що ми повинні знати історію нашого регіону та місця, де ми народились та живемо. Щоб кожен мав змогу заявити про себе та свій рідний край та довести всьому світові, що Донбас – це Україна!
Державний архів Донецької області © 2018 р.