12.04.2014. 8 років тому почалась окупація Донбасу.

У 2014 році почалася нова епоха в історії сучасного людства – російська федерація, порушивши світовий порядок, окупувала територію України – Крим, а на початку весни розв’язала неоголошену війну на Донбасі. Збройний напад російської федерації на Україну став несподіваним як для українського політикуму і громадськості, так і для міжнародної спільноти.

12 квітня 2014 року озброєні бойовики захопили Слов’янськ, Лиман, Дружківку, Костянтинівку, Бахмут, ввечері того ж дня загін бойовиків захопив відділок МВС у м. Краматорську, 13 квітня – Горлівка, Єнакієве, Макіївка і Маріуполь, 14 квітня – Мар’їнка, Харцизьк, Жданівка, Кіровське, 15 квітня – Торецьк, 16 квітня – Новоазовськ, 18 квітня – Сіверськ, 19 квітня – Комсомольське, Старобешеве, 01 травня – Покровськ, Родинське. З кінця квітня захоплено місто Авдіївка.

13 квітня виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада національної безпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України.

Активний наступ військ російської федерації на території України вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави у лавах Збройних Сил України, Національної гвардії України, добровольчих формувань та масового волонтерського руху.

З 2014 року розв’язаний Росією збройний конфлікт забрав життя близько 14 тисяч осіб, ще щонайменше 30 тисяч поранені, включно з цивільними особами, понад 1,5 мільйона осіб були змушені покинути свої домівки в Криму та на Донбасі, рятуючись від окупації на контрольованій Урядом України території.

Перша з часів Другої світової війни спроба забрати частину території сусідньої держави силою стала ударом по світовій безпеці, заснованій на міжнародному праві, у тому числі повазі до міжнародно визнаних кордонів суверенних держав.

Тимчасова окупація та спроба анексії українських територій перетворили їх у зони безпрецедентного порушення прав людини і основних свобод. Системного переслідування зазнають всі незгодні з окупацією.

Незважаючи на всі зусилля України та міжнародної спільноти з мирного врегулювання створеного росією конфлікту, агресія рф перетворилась на повномасштабну війну з Україною, яка почалась о 05:00 24 лютого 2022 року…