14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС четвертого енергоблоку.

30 листопада 1986 року закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Саркофаг споруджений у найкоротший строк – за 206 днів.

У 2019 на Чорнобильській АЕС завершено встановлення нового саркофага над об’єктом «Укриття». Новий безпечний конфайнмент розрахований на 100 років і покликаний забезпечувати захист навколишнього середовища від подальшого потрапляння в неї радіоактивних речовин, а також належні умови для безпечного демонтажу старого укриття і зруйнованого реактора і видалення радіоактивних матеріалів.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

За посиланням ви можете ознайомитись з розсекреченими документами Галузевого державного архіву Служби безпеки України, спогадами ліквідаторів та переглянути унікальні фотографії з будівництва АЕС, фото 4 енергоблоку до аварії та фотографії зроблені під час ліквідації наслідків аварії –https://dn.archives.gov.ua/vystavky/2017/6.Do_Dnya_Chornobylskoyi_trahediyi.pdf