16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв’язку

16 листопада своє професійне свято щорічно святкують працівники радіо, телебачення та зв’язку України.

Цей день встановлено згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку» від 11.11.1994 № 667/94

Саме цього дня у 1924 році в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.

В умовах технологічного розвиту до журналістів та працівники сфери радіо долучилися представники інтернет-ЗМІ, фахівці зв’язку, що забезпечують роботу телефонних мереж і таких важливих на сьогодні мереж Інтернет-зв’язку.

24 лютого 2022 року, під час повномасштабного вторгнення росії, в Україні запущено «Єдині новини» — загальноукраїнський інформаційний телемарафон,  задля інформування населення щодо ситуації в Україні від початку російського вторгнення в Україну.

Контент виробляють суспільний мовник Національна суспільна телерадіокомпанія України, три приватні медіахолдинги «1+1 Media», «Starlight Media» та «Inter Media Group», а також телеканал ВРУ «Рада», що належить Верховній Раді України. Кожна компанія веде мовлення проміжком часу 6 годин, варта змінюється о 0:00, 6:00, 12:00 та 18:00.

Працівники радіо, телебачення та зв’язку роблять усе, щоб радіо- та теленовини виходили щодня, при будь-яких обставинах, щоб у нас працювали мобільні телефони й Інтернет, аби українці були в курсі останніх подій, особливо в умовах воєнного стану.

Щиро вітаємо з професійним святом всіх причетних! Бажаємо миру, Перемоги та тільки гарних новин!