Шоста річниця виходу українських військ із оточення у Дебальцевому

Місто Дебальцеве, важливий транспортний вузол, було окуповане бойовиками у 2015 році. Гостра фаза протистояння за Дебальцеве тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року.

18 лютого 2015 року понад 2,5 тиячі українських військовослужбовців остаточно залишили позиції на Дебальцевському плацдармі і відійшли на нові рубежі оборони на північний захід від міста. І хоча деякі групи виходили ще кілька днів, саме ця дата вважається завершенням боїв за Дебальцеве.

За офіційними даними Міністерства оборони України, з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 поранено, 7 узято в полон та 18 зникли безвісти.

Вічна пам’ять кожному полеглому воїну.

 

Безмежна вдячність тим, хто й нині тримає лінію української оборони.

 

Слава Україні! Героям слава!

 

Сьогодні в річницю виходу українських військ із оточення у Дебальцевому пропонуємо переглянути наступні фільми :

1) «Висота 307.5».Фільм 5 каналу. Короткий зміст: розповідь про події 25 січня 2015 року – один із найжорстокіших боїв за часи російської військової агресії проти України. Українські бійці кілька днів поспіль боронили стратегічну висоту під Санжарівкою, щоб інші підрозділи могли вийти з оточення в Дебальцевому.

 

 

2) «Дебальцеве – фільм про війну на Донбасі». Телеканал ICTV. Короткий зміст: оборона Дебальцевого. Жорстока битва, яка розгорнулася на початку 2015-го року та завершилася 18-19 лютого, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм. Правда про один з найбільш кровопролитних і суперечливих епізодів війни на Сході. Неймовірні історії подвигів, факти героїзму і зради. Маловідомі деталі та свідчення учасників подій. Неприємна і страшна правда, невигадана історія про сучасних героїв.