26 лютого –  День спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

На вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей Указом Президента України № 58/2020 була встановлена пам’ятна дата – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

20 лютого 2014 року, коли вся увага українського суспільства та цивілізованого світу була прикута до розстрілів учасників Революції Гідності на Майдані, у Криму російські війська розпочали рух – з Козачої бухти Севастополя, місця дислокації 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту росії (ЧФ рф), вийшла колона бронетехніки. Росіяни це пояснювали тим що нібито ЧФ РФ в Криму переведено на посилений режим охорони через складну політичну ситуацію в Україні. Ця дата зафіксована на відомчій медалі Міністерства оборони рф «За повернення Криму».

Через чотири дні кораблі ЧФ рф, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійську так званих «зелених чоловічків» разом із бойовою технікою та взяли курс на Севастополь. Військові рф заходили на Кримський півострів без розпізнавальних знаків. Із місцевих жителів створювались так звані «загони самооборони», які використовували разом із підрозділами збройних сил рф, дислокованими в Криму.

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українських активістів та представників інших національностей, щоб завадити процесу російської окупації півострова та підтримати територіальну цілісність України. Мітинг проходив під українськими та кримськотатарськими прапорами. Того ж дня між учасниками проукраїнського мітингу та проросійськими активістами що виступили проти них, сталися сутички, у результаті чого загинули 2 людини. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту була скасована.

28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» російських спецслужб та військових проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи збройних сил рф розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили важливі аеропорти та сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

Увесь цей час кримський спротив триває. Крим чекає на повернення в Україну.

Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.