«СРІБНІ ДЗВОНИ» - ТРАДИЦІЙНЕ СВЯТО НА БАТЬКІВЩИНІ В.СОСЮРИ

Перший обласний конкурс читців-декламаторів, поетів та художників «Срібні дзвони», заснований управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації, обласними організаціями Національних спілок письменників і художників України і присвячений поету-лірику ХХ сторіччя В.Сосюрі, був проведений напередодні 75-річного ювілею Донецької області на його батьківщині – м.Дебальцевому. Конкурс переслідував мету: вшанування пам’яті поета, зміцнення творчих контактів між учасниками конкурсу, шанувальниками творчої спадщини В.Сосюри, розвиток поетичного і образотворчого мистецтва, розширення творчих зв’язків з літературними організаціями різних областей України. Основними завданнями конкурсу були: інтенсивний обмін досвідом роботи в питаннях популяризації творчості В.Сосюри, виявлення обдарованої молоді, виховання її духовного світогляду. У конкурсі брали участь 74 конкурсанти із різних міст Донецької області ( Донецьк, Краматорськ, Красноармійськ, Слов’янськ, Маріуполь та інші). Їх роботи оцінювало журі, до складу якого увійшли провідні діячі культури і мистецтва області на чолі із заступником начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Іжболдіною Н.Ф. Почесним гостем конкурсу був внук поета Олег Миколайович Сосюра. Переможці конкурсу (18 чол.) нагороджені пам’ятними грамотами оргкомітету і буклетами «Срібні дзвони», випущеними Дебальцівським літературним центром ім. В.Сосюри.
Під час конкурсу прозвучало багато віршів поета, віршів про поета, лунали романси і пісні талановитих виконавців. Конкурс у черговий раз довів, що поезія В.Сосюри – це безмежний світ, це історія, що переливається в любові і ніжності, радості і журбі.
Дебальцівським літературним центром накопичений певний досвід щодо популяризації літературної спадщини поета, який може стати у пригоді закладам культури та навчальним закладам Донеччини в питаннях патріотичного виховання молоді.
Успішне проведення конкурсу в 2007 році сприяло тому, що у наступні роки значно розширилося коло його учасників, стали більш цікавішими їх роботи, збільшилася кількість працівників культури і мистецтва, освіти, літераторів, учнів та студентів не тільки нашої області, а і з інших міст України, що отримали різні винагороди за плідну роботу з пропаганди творчості В.Сосюри, а це означає, що
                «Його пісні почула вся планета,
                З любов’ю беручи серця в полон.
                Жива, жива, живе душа поета,
                Летить у майбуття, летить без перепон.»
Матеріали проведення щорічного конкурсу «Срібні дзвони» відкладаються в архівному фонді відділу культури міської ради, а частина з них увійшла до створеної архівної колекції документів про святкування 75- річчя Донецької області. Ці документи будуть збережені архівом і кожного разу зможуть нагадувати їх користувачам про неоціненний внесок у світову культуру, який зробив їх земляк-поет В.Сосюра.


Антонова Ольга Петрівна,
начальник архівного відділу Дебальцівської міської ради