«Боролись! Боремось! Поборемо!»

14 жовтня відзначається 80-річчя створення Української повстанської армії (14 жовтня 1942-го року є символічною датою постання УПА відповідно до постанови Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 року).

Українська повстанська армія (УПА) – військово-політичне формування, що діяло на території України в 1942–1956 роках. УПА утворилась через Український національно-визвольний рух, який прагнув відновити українську державність.

У часи Другої світової війни воїни УПА боролись одразу на двох фронтах – проти фашистів та проти комуністів, саме за це комуністичний  режим затаврував повстанців як посібників нацистів.

Насправді Український визвольний рух мав загальноукраїнський характер, а національне підпілля тоді діяло в усіх регіонах України від Галичини до Донеччині. За участь в УПА чи її підтримку каральні органи СРСР репресували понад 500 тисяч осіб.

Сучасні Збройні сили України  наслідують військові традиції повстанців. Так гасло «Слава Україні! Героям слава!» у 2018 році стало офіційним військовим вітанням, а мазепинка – головний убір та найупізнаваніший елемент однострою УПА – від 2017 року є офіційним головним убором Збройних сил України.  

Саме тому сьогоднішня війна – не лише за майбутнє, а й за наше минуле – за правдиву історію та пам’ять про борців за незалежність України і жертв злочинів, вчинених комуністичним  і рашистським режимами.

«Боролись! Боремось! Поборемо!».