Чорнобиль. 35 років атомній трагедії

Чорнобильська трагедія – це гіркий урок для всього людства який є нагадуванням про відповідальність людства за долю планети.

26 квітня 1986 року о 01 годині 23 хвилини 47 секунд  за київським часом стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

У різних приміщеннях і на даху, після вибуху, почалася пожежа. Перші пожежники, які прибули гасити полум’я, не мали спеціальних засобів захисту, тому отримали високі, навіть смертельні, дози радіації.

Саме завдяки вогнеборцям, які жертвували своїми життями, вдалося запобігти водневому вибуху, що міг відбутися, якби реактор продовжував палати. Згодом підраховано, що загальна кількість радіації, викинутої тоді в повітря, була в 30 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі, і першими, хто відчув її на собі були працівники станції та рятівники.

В той час їм вдалось врятувати не тільки атомну станцію, але й Україну та світ. Завдяки мужності та самовідданості пожежних, військових, фахівців і медичних працівників сталася перемога над ядерною стихією.

Аварія на ЧАЕС стала наймасштабнішою техногенною катастрофою в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом четвертого реактору не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя. На жаль, багатьох з учасників ліквідації аварії на ЧАЕС вже немає в живих. Ми схиляємо голови перед їх подвигом та відвагою, коли вони, не шкодуючи себе та ризикуючи власним життям, захищали світ від радіаційного лиха.

В 35-ту річницю Чорнобильської аварії ми щиро дякуємо за наші життя ліквідаторам, лікарям, пожежникам та усім причетним до ліквідації аварії та її наслідків!