Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
  Рус
  Eng
 Консультації громадянамПро трудовий стаж і заробітну плату
[Розміщено 29.07.2013]

Державний архів Донецької області зберігає документи Національного архівного фонду, які відображають історію та розвиток регіону в економічному, промисловому та культурному напрямках.
Документи з особового складу (накази, картки особових рахунків, відомості нарахування заробітної плати, особові справи) підприємств, установ,організацій,на підставі яких підтверджується трудовий стаж та заробітна плата, до держархівуобласті на збереження не надходять.
Документи зберігаються на підприємстві (установі, організації) 75 років. Видача довідок громадянам про стаж роботи та заробітну плату проводиться підприємством. У разі реорганізації підприємства документи передаються правонаступнику, у разі ліквідації - в трудові або приватні архіви. Якщопідприємство знаходиться у стадії ліквідації видача довідок входить до обов’язків ліквідаційної комісії (ліквідатора).
Інформацію про підприємство (діюче чи ліквідоване) Ви можете отримати на веб сайті Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Зі списками ліквідованих підприємств, документи яких надійшли на зберігання в трудові та приватні архіви області, Ви можете ознайомитися тут:

        Список ліквідованих підприємств Донецької області, документи з особового складу яких знаходяться на зберіганні в трудових, приватних архівах та у правонаступників           [Оновлено 12.09.2017]

        Список ліквідованих підприємств, документи з особового складу яких знаходяться на зберіганні в трудових, приватних архівах та у правонаступників станом на 2014 рік(тимчасово непідконтрольна територія)           [Оновлено 26.01.2017]

Тут також можна знайти адреси і телефони приватних архівів та правонаступників ліквідованих підприємств.

Трудові архіви є або структурними підрозділами архівних відділів міських рад і райдержадміністрацій області, або окремими установами міських чи районних рад.
З архівними відділами міських рад і райдержадміністрацій, а також трудовими архівами міських і районних рад можна ознайомитися тут:
        Архівні установи Донецької областіПро ліквідаторів на Чорнобильській АЕС
[Розміщено 29.07.2013]

Згідно статті 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (від 28.02.1991 № 796-XII із змінами), надання довідок про участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, організаціями і установами, які направляли громадян на ліквідацію аварії.
Якщо підприємство ліквідується, то документи передаються правонаступнику, в трудові або приватні архіви, і на зберігання до держархіву області не надходять. Тому підтвердження факту перебування в зоні ЧАЕС і надання довідок про пільги до компетенції держархіву області не належить.
За інформацією про підтвердження стажу роботи на ЧАЕС рекомендуємо звертатися безпосередньо на підприємство, яке направляло на роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС. Якщо підприємство ліквідовано, то в трудові архіви за територіальною приналежністю.

Документи, які підтверджують факт перебування в зоні ЧАЕС, зберігаються в:
  • Галузевому архіві Міністерства внутрішніх справ України
        за адресою: 01024, м.Київ, вул. Академіка Богомольця, 10, тел. (044) 256-11-23, (044) 254-76-22
  • Галузевому державному архіві Міністерства оборони України
        за адресою: 01010, м.Київ, вул. Мазепи, 1, тел. (044) 280-28-72.  • Державний архів Донецької області © 2017 р.