День фермера

19 червня в  Україні відзначається День фермера.

Робота фермерів відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки нашої країни та збереженні українського села. 

Початок війни у 2014 році дав поштовх до розширення сфери Донбаського фермерства. Прикладом став донеччанин Сергій Свириденко, колишній боєць АТО. У с. Іванопілля Сергій заснував екоферму «Козацьке подвір’я». Його крафтові сири, м’ясні делікатеси, молочна продукція відомі далеко за межами Донеччини. Знаходячись лише в 15 км від лінії фронту, він не полишив ферму та продовжує свою справу в складних умовах.

Окупація, бойові дії та мінні забруднення створюють перешкоди у фермерстві. Через російську агресію фермери зазнають збитків: гинуть тварини, палають поля, сади, руйнується фермерська інфраструктура, обладнання. Фермерські господарства Волноваського, Маріупольського районів, Лиманської територіальної громади опинились під російською окупацією. Низка господарств, розташованих у Бахмутському районі, частково припинили свою діяльність через активні бойові дії. Власники ферм частково вивезли худобу до більш безпечніших регіонів, виїхали та почали відновлювати роботу з нуля.

Війна не шкодує нікого. Іноді з телеекранів лунають новини про людські втрати й на фермерському фронті. Вшановуємо пам’ять тих, хто загинув від війни.

Українці висловлюють Вам шану та подяку за відданість обраній справі, відродження та розвиток фермерства. Кожен день вашої роботи наближає Україну до перемоги! Нехай скоріше закінчиться війна, всі задуми будуть реалізовані на благо рідної землі. Бажаємо міцного здоров’я, щедрих врожаїв, економічного зростання, нехай обходять стороною природні стихії та вороги!!!

Слава Україні!

Героям Слава!