День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щороку, 22 червня, український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни

Війна для України почалася 01 вересня 1939 року із вторгненням нацистської Німеччини до Польщі. Через 16 діб на стороні Гітлера союзником у цій війні виступає Сталін. 17 вересня 1939 року радянські війська вступили зі сходу на польську територію та окупували Західну Україну та Західну Білорусь.

22 червня 1941 року нацистська Німеччина своїм вторгненням на територію срср надала нам і світові важливий урок: ніколи не сподівайтеся, що агресор дотримається мирної угоди.

Основний удар Вермахту прийшовся територією України, де точились найзапекліші бої з радянськими військами. А часи окупації України німецькими загарбниками стали найжорстокішими в світі.

Звільнення України від нацистської окупації розпочалось у грудні 1942 року та завершилось у листопаді 1944 року.

Вклад України у перемогу над нацизмом неоціненний. Окрім матеріальних втрат, багато українців та представників інших народів, які проживали в Україні упродовж 1939–1945 років, заплатили найдорожчим – своїм життям.  Ці втрати оцінюють у понад 10 мільйонів осіб.

Українці завжди пам’ятали про жахливі наслідки тієї війни, вшановують подвиги та пам’ять всіх жертв Другої світової війни, та ніколи не хотіли її повторення.

Нажаль російський диктатор вирішив повторити шлях Гітлера. Спочатку у 2014 році росія анексувала Крим та тимчасово окупувала частину територій Донецької та Луганської областей. За вісім років вона намагалась нав’язати усім власний світогляд та зруйнувати міжнародну систему безпеки, видаючи з себе «голуба миру», а завдяки пропаганді надати собі виключності, у тому числі в перемозі над нацизмом. Але трапилось як у тій приказці –  «на злодії шапка горить». Армія рф 24 лютого 2022 року розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України. Намагаючись повторити «бліцкриг» нацистів минулого росіяни завдали авіаудари по території всієї України, та пішли широким наступом з північних, східних та південних областей України. Таким чином вони розраховували деморалізувати нашу армію та уряд, і вже через три дні після вторгнення влаштувати переможний парад на Хрещатику. Але на заваді московській орді стали Збройні сили України разом з українським народом.

Українці як і вісім десятків років тому стала на захист не тільки себе але й всього цивілізованого миру від путінської росії. Навколо України  об’єднуються десятки країн та мільйони людей світу задля перемоги над рашизмом.  В той же час тисячі українців переживають всі страхіття 80-річної давнини: геноцид. табори, звірства та депортації.

Вшануємо пам’ять загиблих у роки Другої світової війни та сучасної російсько-української війни, борців за незалежність України, жертв нацистських таборів та російських окупаційних військ.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!