День вишиванки в Держархіві області

День вишиванки – всеукраїнське свято, якому в цьому році виповнилось 15 років, покликане зберегти і популяризувати національний одяг в повсякденному житті.

Ідея заснування Дня вишиванки виникла в 2006 році в студентському середовищі – вихованка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк запропонувала всій університетській спільноті на один день змінити звичний одяг на вишиванку і влаштувати тематичний захід. Згодом подібні акції стали проходити і в інших регіонах України і світу. Зараз до святкування Дня вишиванки долучилися понад 70 країн світу.

Слід зазначити, що історія вишивки на території України налічує не одну тисячу років і кожна область має власні традиції у використанні орнаментів, технік, квітів, розташуванні вишитих елементів. Найдавнішою вважається вишивка білим по білому.

З давніх-давен вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті, виступає символом краси і міцного здоров’я, щастя. Тому приєднуйтесь до акції – одягайте вишиванку і пам’ятайте культурні традиції свого народу!