День журналіста України

День журналіста в Україні щорічно відзначається 06 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів.

Наразі важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.

Особливо під час війни…

Роль українських журналістів в умовах розв’язаної росією війни, ще з 2014 року, надзвичайна. Адже саме завдяки цим героїчним людям, які 8 років їздять на передову, в «гарячі точки», надається розголос тим чи іншим фактам воєнних злочинів та гуманітарних катастроф, привертається увага міжнародної спільноти.

А наразі, при повномасштабній війни росії проти України, саме незалежні медіа (як українські, так і іноземні) не дають росії шансів перемогти на інформаційному полі, спростовуючи пропагандистські гасла про денацифікацію і демілітаризацію України.

З 2014 року до лютого 2022 року стали жертвами убивць або загинули внаслідок терористичних актів і воєнних дій на території України 21 журналіст.

З 24 лютого 2022 року по 06 червня 2022 року загинуло 32 журналісти, із них 11 стали випадковими жертвами, 13 поклали життя у лавах Збройних сил, а 8 загинули під час роботи, показуючи людям правду.

Наше завдання — продовжувати боротьбу за свободу та пам’ятати імена кожного і кожної.

Історії журналістів взято з телеграм-каналу «Вчасно | Новини Війни» https://t.me/vchasnoua/26207