До Дня Українського політв’язня

50 років тому, 12 січня 1972 року, репресивні органи радянської влади розпочали другу, після 1965 року, хвилю репресій проти українських дисидентів. За дві доби у Києві та Львові заарештували більшість відомих представників національно-демократичного руху України — шестидесятників, правозахисників, дисидентів.

Серед затриманих такі відомі особистості як Іван Світличний, Євген Сверстюк, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець. Серед них і наші земляки – Василь Стус та Іван Дзюба. Чимало з арештованих отримали 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. Українців висилали в Мордовію та Пермську область Росії, а згодом у Сибір та в Казахстан.

Репресії проти українських борців за свободу продовжувались до 1986 року.

І натепер, в тюрмах країни-агресора незаконно утримуються громадяни України, які потрапили туди за свої політичні погляди у період окупації Кримського півострову та частини Донецької та Луганської областей.

Згадаймо всіх українських політв’язнів, які постраждали від радянських репресій  і тих хто зараз продовжує у неволі боротися проти російського окупанта. Маємо пам’ятати про них і робити усе можливе, аби вони повернулися додому.