До роковин трагедії у Бабиному Яру

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять про безвинно вбитих  гітлерівцями євреїв, ромів, поляків, українців та представників інших національностей під час трагедії в урочищі Бабин Яр (29-30 вересня 1941 року). Це некрополь для більш ніж 100 тисяч цивільних громадян – як дорослих, так і дітей, людей старшого віку, військовополонених

Ця трагедія сприймається людством не лише як частина єврейської історії, але й як складова української та  всесвітньої історії, як загальнолюдська проблема. Десятки тисяч невинно вбитих дітей, жінок, чоловіків загубилися у братських могилах, без імен і надписів.

Такі трагедії відбувались на всій окупованій території України. Найбільш масові – в Янівському таборі (піді Львовом), в Харкові, Одесі, в селі Богданівка Одеської області, в Кам’янець-Подільському.  В Україні відомо близько 1200 місць масового знищення  та поховань євреїв під час Голокосту 1941-1944 рр.

З тієї трагедії вже пройшло 81 рік. Росія, розпочавши повномасштабну війну проти України, безжально винищує цивільне населення, зухвало порушуючи права людини, закони ведення війни та норми міжнародного права. Знову на тілі нашої країни з’являються криваві рани: Буча, Ірпінь, Маріуполь, Ізюм…

Ми віримо ЗСУ та в нашу Перемогу! Віримо в те, що тих хто наказував та виконував ці злочини,  як і гітлерівських нацистів, буде справедливо покарано.