Добірка документів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Саме цього дня 1989 року з Афганістану виведено колишні радянські війська, які протягом 9 років брали участь у війні на території цієї країни.

За ці роки неоголошеної війни на поле бою відправлено понад 160 тисяч українців. Згідно зі статистикою, всього у афганській війні загинуло близько 15 тисяч вояк, з них майже 4 тисячі українці, 72 українських солдата пропали без вісті, більше 8 тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами.

В складні для країни часи воїни-афганці знов проявили героїзм – пішли воювати на Донбас. На сьогодні на Донбасі в боях загинуло понад 200 воїнів-афганців. Всього в зоні ООС воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.

Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях брали участь майже 40 тисяч військовослужбовців в 16-ти країнах світу.

Колектив держархіву області засвідчує свою глибоку шану загиблим героям та повагу усім учасникам бойових дій на території інших держав. З вдячністю звертаємось до тих, хто живе поряд з нами Від усього серця бажаємо здоров’я, та благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра!