Факти з життя Донецької області за період 30 років незалежності України. 2016 рік

ФАКТ. На громадських слуханнях у 2015 році розглянуто питання повернення історичної назви м. Артемівську. Пропозицію підтримали мешканці міста і в 2016 році постановою Верховної Ради від 04.02.2016 №984-VIII м. Артемівську повернуто історичну назву – Бахмут.

ФАКТ. Для абітурієнтів з Донеччини та Луганщини введено спрощену процедуру вступу до вищих навчальних закладів. На території області почали створюватися освітні центри, такі як «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Спочатку їх було 12, у 2017 році – 35, а у 2020 році працює вже 91 освітній центр.

ФАКТ. Донецький атлет із спортивної гімнастики Олег Верняєв на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро виборов золоту медаль.

ФАКТ. Започатковано проведення фестивалю історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи» . Фестиваль проходить на території Нікольського району на березі штучного водосховища поблизу села Назарівка в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні могили».

ФАКТ. Вперше на святкуванні Дня Європи в Донецькій області у м. Покровську в небі над містом злетів прапор Європейського союзу розміром 850 м2, який тримався на висоті за допомогою повітряних зміїв.

ФАКТ. Протягом 2016 року в результаті бойових дій на території проведення АТО ми втратили 565  захисників України.