Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв відзначається у всьому світі з 1977 р. Щороку Консультативний комітет визначає тему. Цього року темою Генеральної конференції ICOM, що відбуватиметься у Празі – ICOM Prague 2022 стала “Сила музеїв”.

Генеральна конференція є однією з найбільш значущих глобальних подій, присвячених музеям та їх співробітникам. З року в рік зростає кількість учасників з усіх континентів, котрі збираються, щоб обговорити та поділитися ідеями щодо актуальних проблем, які стоять перед музеями.

Саме через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

З початку повномасштабної війни з рф окупанти нищать та грабують наші музеї: музей української художниці Марії Примаченко, музеї і пам’ятки древнього Чернігова, Харківський художній музей, Мелітопольський краєзнавчий музей, Національний музей Григорія Сковороди в Харківській області, Художнього музею імені Архипа Куїнджі та міський краєзнавчий музей у м. Маріуполі, Музей-заповідник «Садибу Попова» у Василівці Запорізької області, Музей українських старожитностей Василя Тарновського…

Музеї — це не лише сховище безцінних реліквій народу, це також самовіддані люди, які роблять усе можливе, щоб вберегти нашу спадщину.

Вітаємо зі святом усіх робітників музеїв та бажаємо скорішої перемоги та миру, щоб двері музеїв відчинились для багатьох відвідувачів!