Події за 2018 рік29 грудня 2018 року відбулося позапланове засідання Науково-методичної ради державного архіву Донецької області. На засіданні заплановано розглянути дві роботи: «Інструкція по складанню паспорта архіву, архівного підрозділу установи, організації, підприємства» та «Програма підвищення кваліфікації працівників архівних установ області та архівних підрозділів юридичних осіб з укладання та оформлення архівних колекцій».


   28 грудня в режимі on-line проведено skype - конференції з обговорення проблемних питань на тему «Впровадження нормативно-правових актів з питань роботи з електронними документами, їх підготовки на передавання на архівне зберігання». В обговоренні взяли участь співробітники Донецької обласної ради, Донецького обласного центру зайнятості, Головного управління статистики у Донецькій області, Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Донецькій області. Обговорювались питання практичного впровадження електронного документообігу в діловодство юридичних осіб, можливості роботи з електронними документами з грифом «Для службового користування» тощо.   27 грудня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про взаємодію держархіву області із ЗМІ та громадськістю за 2018 рік», «Про стан виконання вимог антикорупційного законодавства в держархіві області», «Про стан контролю за виконанням документів в держархіві області»


   Напередодні професійного свята – Дня працівників архівних установ України, яке відзначається 24 грудня, - заступник директора – начальник відділу використання інформації документів Пирожкова Наталя Вікторівна та спеціаліст відділу використання інформації документів Сорокіна Яна Валеріївна дали інтерв’ю у прямому ефірі на «Классному радіо м. Костянтинівка» та розповіли про становлення архівної систему у Донецькій області та про роботу держархіву області у 2018 році.


   З метою вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар у 1944 році відділ використання інформації документів державного архіву Донецької області представив інформаційний стенд «Україна пам’ятає…». На стенді представлені копії документів про масове виселення татар з території Криму та розподіл їхнього майна. Також представлені копії документи про відміну цих рішень та про сприяння повернення кримських татар до Криму і гарантіях по їхньому облаштуванню.
детальніше
   20 грудня 2018 року спеціалісти відділу формування НАФ та діловодства прийняли участь у семінарі Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, де доповіли про несення змін до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях. Семінар проведено для працівників юридичних служб райдержадміністрацій, міських та районних у містах рад, районних адміністрацій у містах, управлінь та служб облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів у системі міністерств, державних підприємств, установ та організацій.
детальніше   19 грудня 2018 року з метою вшанування жертв політичних репресій відділ використання інформації документів державного архіву Донецької області представив інформаційну виставку «До 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». У виставці експоновано копії документів (рішення, накази), якими керувалися органи НКВС в проведенні масових репресій: Рішення Політбюро ЦК ВКП(б) від 02 липня 1937 року, оперативний наказ Наркома внутрішніх справ СРСР Єжова М. від 30 липня 1937 року № 00447, звіти місцевих управлінь НКВС про проведені акції та заявки на додаткові ліміти на арешти і розстріли. Також у виставці представлено фотографії репресованих громадян, жертв «Великого терору» на Донеччині - від керівника великого підприємства до вчителя середньої школи та копії документів щодо їх реабілітації.
детальніше

   Держархівом області підготовлено та розміщено для ознайомлення on-line семінар на тему: «Впровадження нормативно-правових актів з питань роботи з електронними документами, їх підготовки на передавання на архівне зберігання».До уваги пропонується аналіз змін в нормативно-правових актах в галузі електронного документообігу.Дату та порядок обговорення інформації семінару буде повідомлено додатково.

детальніше
   05 грудня 2018 року працівники держархіву області пройшли підвищення кваліфікації на тему «Шляхи евакуації з будівлі Укртелекому на випадок надзвичайного стану».
   11 грудня 2018 року в рамках відзначення 100 - річчя Української революції 1917-1921 років, відділ використання інформації документів державного архіву Донецької області представив інформаційну виставку «До 100-річчя Державного герба Української Народної Республіки». У виставці представлена історія становлення сучасного Державного Герба України – Тризуба: від часів Київської Русі до часів Української Народної Республіки та до прийняття Тризуба Державним Гербом сучасної України.
детальніше   28 листопада 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.


   27 листопада 2018 року відбудеться засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про організацію роботи із зверненнями громадян в державних архівних установах області», «Про результати тематичних перевірок стану упорядкування документів по установлений строк в установах – джерелах формування НАФ зони комплектування держархіву області»
детальніше

       23 листопада 2018 року у міському Палаці культури та дозвілля держархівом області розміщено та представлено виставку документів «85-ті роковини вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні». А також прийнято участь у міському заході «Страшний, трагічний, 33-тій!». На заході заслухано історичні факти та переглянуто документальні кадри. Наприкінці заходу пам’ять мільйонів громадян, що загинули у 1932-1933 роках вшановано хвилиною мовчання.
детальніше
      21 листопада 2018 року держархів області прийняв участь у міському заході «Революція Гідності, освячена кров’ю!». Учнівська молодь була представлена кращими командами – учасниками патріотичної гри «ДЖУРА». Перед присутніми виступали очевидці подій на майдані: сержант поліції, учасник АТО від полку «Дніпро-1» - Яригін Дмитро, Михайло Милий - самодіяльний поет.
     Наприкінці заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих патріотів України та відбулось покладання квітів до бюста Т.Г.Шевченко.
детальніше

     21 листопада 2018 року держархівом області спільно з Костянтинівською центральною міською публічною бібліотекою підготовлено та проведено патріотичну годину «Україна – територія гідності та свободи» для учнів 9-го класу Костянтинівського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №1.
      Учні прослухали розповідь про ті трагічні події, яка доповнювалась відеосюжетами, а також прийняли активну участь у вікторині «Я знаю біографію своєї країни».
     Захід закінчився вшануванням пам’ять загиблих на Майдані хвилиною мовчання та наостанок взявшись за руки учасники заходу промовили основне гасло заходу «Україна – територія Гідності та Свободи!».
детальніше
     13 листопада 2018 року в держархіві області відбулася робоча нарада з керівниками архівних установ з пріоритетних та проблемних питань планування роботи архівних установ на 2019 р. та складання звіту за 2018 р.
фотозвіт
         презентаціїДержавний архів області відкриває нову рубрику на сайті «Керівникам архівних установ області».
детальніше6 листопада 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантної посади
державної служби категорій «Б» - начальника відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату
детальніше
   31 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.   30 жовтня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про результати комплексних перевірок роботи архівних відділів Селидівської, Краматорської міських рад», «Про результати комплексних перевірок з питань архівної справи та діловодства в установах зони комплектування держархіву області», «Про результати контрольних перевірок стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в установах – джерелах формування НАФ зони комплектування держархіву області», «Про стан кадрової роботи в держархіві області»

   З метою патріотичного виховання молоді, формування у неї національної свідомості, поваги до культурного та історичного минулого Донеччини, України та залучення школярів до вивчення історії? державний архів Донецької області розпочав втілення культурно-просвітницького проекту «Донбас – це Україна».
     Працівниками держархіву області проведено 4 уроки з учнями 7-В класу Костянтинівського загального закладу середньої освіти № 1.
детальніше      До Дня захисника України державний архів Донецької області підготував онлайн виставку , яка висвітлює відданість українського воїнства своїй присязі на вірність українському народові та готовність до захисту нашої держави від будь яких посягань зовнішніх ворогів на її територіальну цілісність.


      18 жовтня 2018 року у приміщенні Бахмутської міської ради відбулося виїзне засідання ЕПК державного архіву Донецької області в архівних відділах Бахмутської міської ради та Бахмутської районної державної адміністрації.
   У роботі виїзного засідання ЕПК взяли участь: керуючий справами виконкому Бахмутської міської ради Недашковська Т. І., керівник апарату Бахмутської районної державної адміністрації Тутова Н. О., голови експертних комісій та відповідальні за архіви установ, організацій та підприємств зони комплектування архівних відділів.
   Мотивованість цього організаційно-методичного заходу полягає в кваліфікованій роботі експертних комісій, що зумовлена необхідністю удосконалення та частковою зміною підходів до здійснення експертизи цінності документів для включення їх до НАФ та комплектування архівів документами сучасної історії.
    Дієвість заходу визначається покращенням стану упорядкування документів та складання описів справ по установлений строк в установах зони комплектування міста та району.
детальніше


   16 жовтня і 19 жовтня 2018 року відбудеться практичний семінар «Проблемні питання в проведенні науково-технічного опрацювання документів та складанні описів справ установ» з представниками установ – джерелами формування Національного архівного фонду, зони комплектування держархіву області.
детальніше       28 вересня 2018 року відбулися другий та третій етапи проведення конкурсу (вирішення ситуаційних завдань та співбесіда) на заміщення вакантної посади державної служби категорії «Б» та другий етап конкурсу (співбесіда) на заміщення вакантної посади державної служби категорії «В».
детальніше   27 вересня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.


   26 вересня 2018 року на виконання плану організаційних заходів державного архіву Донецької області на 2018 рік проведено практичний семінар з представниками установ - джерел формування НАФ зони комплектування держархіву області з проблемних питань в проведенні науково-технічної обробки документів і складанні описів справ.
детальніше   25 вересня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про результати комплексних перевірок з питань архівної справи та діловодства в установах зони комплектування держархіву області», «Про результати тематичних перевірок організації роботи архівних відділів міських рад, що виконують функції трудових архівів», «Про стан виконання вимог антикорупційного законодавства в держархіві області», «Про стан контролю за виконанням документів в держархіві області»   20-21 вересня 2018 року начальником відділу формування Національного архівного фонду та діловодства держархіву області взято участь в семінарі для працівників державних архівів областей з питань роботи з науково-технічною документацією, організованому Центральним державним архівом науково-технічної документації в м. Харкові.


   19 вересня 2018 року держархівом області прийнято участь у круглому столі, присвяченому життю та діяльності ОУНівця Євгена Стахіва.
детальніше

   13 вересня 2018 року відповідно до графіку підвищення кваліфікації на 2018 рік, проведено підвищення кваліфікації працівників держархіву області
детальніше


      31 серпня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В»
детальніше


   29 серпня 2018 року відділом організації та координації архівної справи держархіву області проведено:
- контрольну перевірку стану усунення недоліків в обліку документів архівного відділу
   Добропільської міської ради;
- контрольну перевірку роботи архівного підрозділу Добропільської міської ради   29 серпня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.
   28 серпня 2018 року відбулося чергове засідання колегії державного архіву Донецької області:
1. «Про підготовку проекту бюджетного запиту держархіву області на 2019 рік»;
2. «Про вжиття заходів щодо легалізації програмного забезпечення, що використовується в держархіві області, побудови комплексної системи захисту інформації»;
3. «Про роботу веб-сайту держархіву області».   23 серпня 2018 року працівники держархіву області прийняли участь в урочистих заходах до Дня Державного Прапора України.


детальніше


   23 серпня 2018 року в архівному відділі Костянтинівської райдержадміністрації відділом організації та координації архівної справи держархіву області проведено робочу зустріч з членами експертної комісії архівного відділу та відповідальним за діловодство Катеринівської сільської ради з питань проведення експертизи цінності, науково-технічного опрацювання та описування документів сільської ради
   22 серпня 2018 року відділом організації та координації архівної справи держархіву області проведено :
- тематичну перевірку стану організації роботи із зверненнями громадян в архівному відділі    Добропільської райдержадміністрації;
- контрольну перевірку роботи архівного підрозділу Добропільської райдержадміністрації       22 серпня 2018 року головний спеціаліст відділу організації та координації архівної справи держархіву області Несвіт Аліна Миколаївна прийняла участь у якості експерта у проведенні другого етапу конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» – начальника архівного відділу Слов’янської райдержадміністрації, що відбувся в Донецькій облдержадміністрації.

       21 серпня 2018 року в м. Краматорську представником державного архіву Донецької області прийнято участь у робочій нараді з питань роботи в системі електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3». На нараді обговорювались проблемні питання та особливості реєстрації документів в системі електронного документообігу «ДОК ПРОФ3».

     16 серпня 2018 року відбулась робоча поїздка фахівців державного архіву Донецької області до м. Волноваха.

     В. о. директора архіву Пирожковою Наталею Вікторівною проведено робочі зустрічі щодо стану справ з організації архівної справи і діловодства:
    в Волноваській райдержадміністрації з керівником апарату Волноваської РДА Вервейко Тетяною Анатоліївною;
       в архівному відділі Волноваської РДА з начальником відділу Сірою Оленою;
та проведено контрольну перевірку стану усунення недоліків в організації роботи архівного підрозділу Волноваської райдержадміністрації.

       Заступником начальника відділу організації і координації архівної справи державного архіву Донецької області Василенко Інною Вікторівною проведено:
    - тематичну перевірку стану організації роботи із зверненнями громадян архівного відділу Волноваської райдержадміністрації;
   - контрольну перевірку стану усунення недоліків в обліку документів архівного відділу Волноваської райдержадміністрації;
  Головним науковим співробітником держархіву Донецької області Буценко Надією Дмитрівною надано методичну і практичну допомогу працівникам архівного відділу.

       16 серпня 2018 року в м. Краматорську представником державного архіву Донецької області прийнято участь у навчанні адміністраторів системи електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3» за напрямками:
1. Інсталяція програмного забезпечення на автоматизованому місці користувачів;
2. Встановлення шрифтів для друку штрих-коду;
3. Підключення автоматизованого робочого місця до серверу облдержадміністрації;
4. Налаштування користувача в системі «ДОК ПРОФ 3»;
5. Налаштування електронного цифрового підпису;
6. Використання електронного цифрового підпису на робочому місці користувача.       14 серпня 2018 року начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства держархіву області Алімова Н. М. взяла участь в робочій нараді з впровадження в облдержадміністрації системи електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК-ПРОФ 3» під головуванням заступника керівника апарату облдержадміністрації Костюніної Ю. О.
       В ході наради обговорені проблемні питання, що виникли в ході впровадження СЕД «ДОК-ПРОФ 3» в облдержадміністрації та її структурних підрозділах, зокрема, питання реєстрації листування між учасниками СЕД, питання контролю виконання документів, шляхи вирішення виявлених проблем тощо.


   10 серпня 2018 року проведено контрольну перевірку роботи архівного підрозділу виконкому Костянтинівської міської ради


       31.07.2018 у м. Краматорську державний архів Донецької області прийняв участь у нараді з питань створення нового офіційного веб-сайту Донецької облдержадміністрації


детальніше
   26 липня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.
       26 липня 2018 року проведено тематичну зустріч з питання упорядкування та описування документів Покровського міськрайонного суду, що реорганізується шляхом злиття, з відповідальним за архів суду та керівником архівного відділу Покровської міської ради.   25 липня 2018 року, на виконання пункту 3 доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П. І. від 29.11.2017 № 47/9-17, держархів області взяв участь у семінарі-нараді з представниками об’єднаних територіальних громад у м. Краматорську. На заході було розглянуто питання «Організація архівного збереження документів в об’єднаній територіальній громаді»


   19 липня 2018 року у Шахівській сільській раді (ОТГ) Добропільського району проведено практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів» за участю державного архіву Донецької області та архівного відділу Добропільської райдержадміністрації.
   Під час проведення семінару розглянуто проблемні питання організації діловодства та архівного зберігання документів в ОТГ. Надано методично-консультативну допомогу відповідальному за архівний підрозділ ОТГ з питання приймання документів на зберігання до архіву новоствореної громади від ліквідованих сільських рад, що увійшли до складу Шахівської ОТГ.


        13 липня 2018 року в.о. директора архіву Пирожкова Н.В. та начальник відділу формування НАФ та діловодства Алімова Н.М. взяли участь у робочій нараді з впровадження в облдержадміністрації системи електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК-ПРОФ 3» під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Свинаренка О. І.
     В ході наради обговорені проблемні питання, що виникли в ході впровадження
СЕД «ДОК-ПРОФ 3» в облдержадміністрації та її структурних підрозділах, зокрема, питання реєстрації листування між учасниками СЕД, питання документування обміну інформацією між структурними підрозділами юридичної особи, питання організації контролю виконання документів тощо.


    13 липня 2018 року державним архівом Донецької області проведено практичний семінар за темою «Особливості упорядкування та формування справ», «Тематичне розроблення фондів» за участю архівних відділів області.

    У семінарі взяли участь представники 19 архівних установ області.

На семінарі розглянуто наступні питання:

1. Проблемні питання щодо вимог до формування документів у справи. Аналіз стану науково-технічного опрацювання справ, що надходять на постійне зберігання.
2. Особливості складання довідкового апарату: історичної довідки та передмови.
3. Вимоги до ведення наглядової справи, справи фонду та справи переданого фонду.
4. Різниця між удосконаленням та переробленням опису.
5. Тематичне розроблення фондів. Складання тематичного каталогу. Рубрикація каталогу.


    У ході семінару відбулося активне спілкування та обговорення проблем, які виникають в організації діловодства та формуванні справ.
  Працівники держархіву області надали учасникам семінару консультативно-методичну допомогу з профільних питань.


    13 липня 2018 року відбувся другий етап проведення конкурсу (співбесіда) на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - провідного спеціаліста відділу формування Національного архівного фонду та діловодства державного архіву Донецької області.
   На зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - провідного спеціаліста відділу організації та координації архівної справи державного архіву Донецької області кандидати відсутні.

детальніше

    11 липня 2018 року в архівному відділі Маріупольської міської ради відбулася тематична зустріч спеціалістів Держархіву області з представниками районних судів м. Маріуполя (Іллічівського, Орджонікідзевського, Приморського, Жовтневого) та Першотравневого районного суду Донецької області, що припиняються шляхом ліквідації, за участю керівників архівних відділів Маріупольської міської ради та Мангушської райдержадміністрації.

   Під час організаційно-методичного заходу розглянуто питання упорядкування документів, складання описів, порядок передавання документів на зберігання в архівні установи та правонаступнику. У ході зустрічі місцевим загальним судам надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.
детальніше


  Навиконання плану організаційних заходів державного архіву Донецької області на 2018 рік, начальником відділу формування Національного архівного фонду та діловодства державного архіву Донецької області Алімовою Н. М. та головним спеціалістом відділу формування Національного архівного фонду та діловодства державного архіву Донецької області Мартиненко Т. А. у місті Маріуполі здійснено:
    11 липня 2018 року проведено:
- тематичну перевірку стану організації роботи із зверненнями громадян архівного відділу Нікольської райдержадміністрації;
- контрольну перевірку стану усунення недоліків в обліку документів архівного відділу Маріупольської міської ради;
- контрольну перевірку стану усунення недоліків в організації роботи архівного підрозділу Маріупольської міської ради.

    11.07.2018 тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк у державній установі «Донецька обласна фітосанітарна лабораторія». Під час перевірки надано методичну допомогу в організації діловодства та архівного зберігання документів, а також в організації роботи з упорядкування документів по встановлений строк.

      10-12 липня 2018 року відбулась робоча поїздка представників Державного архіву Донецької області до м. Маріуполь.

    10 липня 2018 року Держархівом області підготовлено та проведено практичний семінар з профільних проблемних питань щодо організації діловодства, роботи експертних комісій, забезпечення збереження документів та використання архівної інформації за сприяння Маріупольського державного університету за участю архівних відділів Вугледарської, Маріупольської міських рад, Волноваської, Мангушської, Нікольської райдержадміністрацій, представників 9 обласних установ зони комплектування держархіву області.
    В.о. директора архіву Пирожковою Н.В. проведено робочі зустрічі для обговорення стану справ в організації архівної справи і діловодства:

1. в Маріупольській міській раді з заступником міського голови - керуючим справами виконкому Маріупольської міської ради, Хотнянським Ярославом Сергійовичем;

2. в Нікольській райдержадміністрації з головою РДА Решетняком Олегом Миколайовичем;

3. в Маріупольському державному університеті з ректором Балабановим Костянтином Васильовичем.


     10.07.2018 контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Прокуратурі Донецької області. Під час проведення перевірки надано методичну допомогу з питань складання зведених описів справ, та організації роботи з упорядкування документів ліквідованих прокуратур, а також місцевих прокуратур області.

     10.07.2018 контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Головному управлінні державної казначейської служби України в Донецькій області. Під час проведення перевірки надано методичну допомогу в організації роботи з упорядкування документів по встановлений строк та складанні зведених описів справ.

     10 липня 2018 року проведено:
- контрольну перевірку роботи архівного підрозділу Нікольської райдержадміністрації

     06 липня 2018 року проведено:
- тематичну перевірку організації роботи архівного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради, що виконує функції трудового архіву; під час проведення перевірки надано методичну допомогу з питання проведення експертизи цінності документів особового походження;
- контрольну перевірку роботи архівного підрозділу виконавчого комітету Лиманської міської ради

     04 липня 2018 року проведено:
- тематичну перевірку організації роботи архівного відділу Бахмутської міської ради, що виконує функції трудового архіву;
- контрольну перевірку роботи архівного підрозділу Бахмутської міської ради

    27 червня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.
    26 червня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питань: «Про результати комплексних перевірок роботи архівних відділів Селидівської, Краматорської міських рад», «Про стан контролю за виконанням документів в держархіві області», «Про стан виконання вимог антикорупційного законодавства в держархіві області»

детальніше

   20 червня 2018 року відповідно до графіку підвищення кваліфікації на 2018 рік, проведено підвищення кваліфікації працівників держархіву області з питань застосування Закону України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» в сфері архівної справи.

детальніше

  20 червня 2018 року з працівниками держархіву області обговорено питання виконання розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 12.04.2016 № 283 «Про заходи щодо заборони руху державних службовців на територію, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження». Опрацьовано листи Управління Служби безпеки України в Донецькій області від 11.05.2017 № 56/5/1-2074нт, Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях від 18.01.2018 № 71/2/5/1-164нт. Також розглянуті проблемні питання підстав та порядку документального оформлення виїзду на тимчасово окуповані території України.


 • 18 червня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В»
  детальніше      15 червня 2018 року державним архівом Донецької області за участю архівного відділу Слов’янської РДА для об’єднаних територіальних громад Слов’янського району (Андріївської, Миколаївської, Черкаської) проведено практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів в об’єднаних територіальних громадах Слов’янського району», м. Слов’янськ. Семінар відбувся за участю керівника апарату Слов’янської РДА Мєдвєдєвої Л. М
  детальніше


          8 червня 2018 року відповідно до графіку підвищення кваліфікації на 2018 рік, проведено підвищення кваліфікації працівників держархіву області.
  На заході розглянуто наступні питання:
  1. Організація архівної освіти та післядипломної підготовки архівістів в Україні.
  2. Організація підготовки документів до науково-технічного опрацювання.
  3. Спільні риси та відмінності під час складання історичної довідки та передмови до опису справ.
  4. Вимоги до оформлення документів.

       Обговорювались проблемні питання щодо підготовки документаційного фонду держархіву для складання річних описів справ, основні помилки під час оформлення документів.


       31 травня 2018 року здійснено контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Головному управлінні Держгеокадастру у Донецькій області в м. Костянтинівці.      30 травня 2018 року – 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі


  детальніше

 • 30 травня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.


 • 29 травня 2018 року відбулося засідання колегії державного архіву Донецької області з питання «Про стан правової роботи в держархіві області».          29 травня 2018 року відповідно до графіку підвищення кваліфікації на 2018 рік, проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву Донецької області. На заході розглянуто наступні питання:
  1. Реалізація конституційного права громадян на відпочинок.
  2.   Відповідальність за діяння, які на час їх вчинення не визнавались законом як правопорушення.
  Обговорювались проблемні питання щодо надання додаткової оплачуваної відпустки працівникам за роботу на комп’ютері, додаткових соціальних відпусток, обов’язковість дотримання графіку відпусток.      24 травня 2018 року начальником відділу запобігання та виявлення корупції управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції Донецької облдержадміністрації Голиком Є.П., проведено підвищення кваліфікації працівників державного архіву області.


  На заході розглянуто наступні питання:

  1.    Поняття та види конфлікту інтересів, шляхи його врегулювання.
  2. Повноваження державних органів, що здійснюють контроль за дотриманням законодавства з питань запобігання проявам корупції.
  3.   Особливості притягнення осіб до відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Обговорювались проблемні питання, щодо можливого виникнення конфлікту інтересів під час виконання посадових обов’язків у відрядженні, спільної роботи близьких осіб та методи його врегулювання.
     19 травня 2018 року у м. Покровську відбулося святкування Дня Європи. У заході взяли участь усі міста, райони та об’єднані територіальні громади Донеччини, які представляють культуру та традиції країн Європи.
     Державний архів Донецької області в особі в.о. директора архіву Пирожкової Н.В. також прийняв участь в цих заходах.
         У рамках відзначення свята проведено урочисту ходу та презентації географічних, культурних, історичних цінностей держав-членів ЄС.

  детальніше

      18 травня 2018 року держархів області прийняв участь у зустрічі з українським науковцем, видавцем та громадсько-політичним діячем, кандидатом технічних наук, автором книг з історії України - Сергієм Станіславовичем Коваленко.
      Головною темою зустрічі у бібліотеці стала презентація книги «Похід Запорожців на Донбас та Крим. Рік 1918». По дорозі на Донбас заради презентації нової книги Сергій Коваленко повністю проїхав шляхом руху військ Армії УНР від Києва до Слов'янська. Через місця боїв у Яготині, Гребінці, Лубнах, Ромодані, Яреськах, Полтаві, Карлівці, Лозовій, Барвенкове. Протягом активного обговорення теми стало зрозуміло, що цей твір і справді потрібен Донбасу, щоб разом руйнувати міф про непричетність Донбасу до української історії взагалі й до Української Народної Республіки. Один із примірників книги з автографом від Сергія Станиславовича держархів області отримав у дар до свого бібліотечного фонду.
  детальніше


       18 травня 2018 року держархівом Донецької області у складі робочої групи Донецької облдержадміністрації, проведено зустрічі з представниками Черкаської селищної ради (ОТГ) з питань організації зберігання архівних документів у новоствореній установі.
    Під час заходу держархівом області надано консультативно-методичну допомогу щодо приймання на зберігання архівних документів ліквідованих сільських (селищних) рад, що увійшли до складу ОТГ, та організації роботи архіву в об’єднаній територіальній громаді.
       17 травня 2018 року державний архів Донецької області приєднався до міжнародної акції «Всесвітній день вишиванки». Працівники держархіву області прийшли на роботу у одязі з національними мотивами, з метою підтримки ідеї свята, яка полягає у збереженні та популяризації української культури.
       Також працівники держархіву області взяли участь у обласному флешмобі, в рамках якого біля будівлі Донецької облдержадміністрації розгорнули вишитий 74-метровий унікальний «рушник єднання».
       Після флешмобу всіх присутніх запросили до будівлі облдержадміністрації, де на першому поверсі проходила виставка вишитих картин. До Дня вишиванки долучились і представники Латвійської Республіки, вони висловили теплі побажання на честь міжнародного свята Дня вишиванки та, наостанок, зробили фото з працівниками облдержадміністрації.

  детальніше       10 травня 2018 року здійснено тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк у Територіальному управлінні державної судової адміністрації України в Донецькій області в м. Слов`янську.    Перевірку проведено начальником відділу формування Національного архівного фонду та діловодства державного архіву Донецької області Алімовою Н. М.
     Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів ТУ ДСА в Донецькій області; надання методичної допомоги з питань проведення експертизи цінності документів, їх науково-технічного опрацювання, організації архівного зберігання документів тощо.

        08 травня 2018 року колективом державного архіву Донецької області з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено майстер-клас з виготовлення стилізованого знаку «Мак пам’яті» - символу пам’яті загиблим.

      Вшановуючи пам’ять воїнів, загиблих у Другій світовій війні, працівники держархіву області використовували червоні квітки маку як елемент одягу та декору.

  детальніше

     08.05.2018-09.05.2018 Висловлюємо щиру подяку всім ветеранам, які ціною свого життя, захистили людство від нацизму.
     Колектив держархіву Донецької області вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та віддав данину пам’яті, покладанням квітів до пам’ятних знаків у м. Костянтинівці: пам’ятнику «Учасникам Другої світової війни», пам’ятнику – обеліску «Воїнам визволителям Костянтинівки», до Братської могили «Загиблим воїнам».
       Вшановуючи подвиг всіх тих, хто пройшов Другу світову війну, ми також сповнені подяки сучасним захисникам, які зараз боронять спокій на Сході України.
  детальніше

     08.05.2018 проведено перевірки:
     - тематична перевірка стану упорядкування документів по встановлений строк в Службі у справах дітей Донецької облдержадміністрації в м.Краматорську;
     - контрольна перевірка стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженності документів в Службі автомобільних доріг у Донецькій області в м. Краматорську.
     Спеціалістами відділу формування НАФ та діловодства держархіву області надана методична та практична допомога щодо складання описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), акту про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ. Надано роз’яснення щодо ведення облікових документів експертної комісії юридичної особи.
        04.05.2018 проведено комплексну перевірку з питань організації діловодства та архівного зберігання документів у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області в м. Слов’янську.    Фахівці держархіву області надали методичну та практичну допомогу щодо упорядкування документів Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області.

  Вітаємо з Днем пам’яті та примирення, Днем Перемоги!
  Нехай у це велике свято буде мирно і спокійно у Вас на душі і в серці, нехай будуть здорові і щасливі Ваші близькі. Бережіть мир і гармонію, цінуйте життя
  , шануйте подвиг свого народу.
  Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні державний архів Донецької області пропонує відвідувачам веб-сайту ознайомитись з публікаціями, які присвячено вшануванню подвигу звитяжців старшого покоління та увічненню пам’яті жертв війни.

  Статті

  Виставки 2017, 2016, 2015 років

  Радіопередачі з циклу «На полюсах історії»
     26 квітня 2018 року працівники держархіву області прийняли участь в заході з нагоди відзначення роковин Чорнобильської трагедії. З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв цієї техногенної катастрофи біля пам'ятного знаку «В пам'ять про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС» відбувся міський меморіальний захід
  «Гірчить Чорнобиль скрізь роки».


  детальніше •     25 квітня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

      23 – 24 квітня 2018 року здійснено комплексну перевірку з питань організації діловодства та архівного зберігання документів у Головному управлінні статистики у Донецькій області в м. Бахмуті.

  детальніше


 •   20 квітня 2018 року здійснено контрольні перевірки стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в:
      - департаменті капітального будівництва Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ;
      - департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ.
     Мета контрольних перевірок: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів департаментів станом на 27 квітня 2017 року та 30 березня 2017 року.


      20 квітня 2018 року в м. Бахмут державним архівом Донецької області за участю архівного відділу Бахмутської РДА проведено практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів в об’єднаних територіальних громадах Бахмутського району».
       Не залишилось байдужим до проблем діловодства та архівної справи в роботі новостворених ОТГ керівництво Бахмутської РДА – в.о. голови Єрохіна Т.І., керівник апарату Тутова Н.О., які відкрили зазначений семінар.

  На семінарі розглянуто наступні питання:

  1. Аналіз стану науково-технічного опрацювання та описування документів ліквідованих міських, сільських, селищних рад, які увійшли до об’єднаних територіальних громадах Бахмутського району. Проблемні питання щодо передавання архівних документів ліквідованих установ на зберігання в архівний відділ Бахмутської райдержадміністрації та в архіви ОТГ.

  2. Організація архівного зберігання документів в ОТГ. Пріоритетні завдання експертної комісії ОТГ.

  3. Організація діловодства в ОТГ. Складання номенклатури справ. Аналіз проектів номенклатур справ ОТГ.

       Протягом семінару відбувалося активне спілкування та обговорення проблем, які виникають в роботі ОТГ. В.о. директора архіву Пирожкова Н.В. та фахівці держархіву області надали учасникам семінару консультативно-методичну допомогу з профільних питань.
  детальніше

 •    18 квітня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В»
  детальніше

 •      На виконання плану організаційних заходів державного архіву Донецької області
  на 2018 рік, 13 квітня 2018 року проведено:

      - тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк в управлінні містобудування та архітектури Донецької облдержадміністрації, м. Слов’янськ;
      - контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в Донецькому обласному управлінні водних ресурсів , м. Слов’янськ.
      Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів управління; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів управління.
      Мета контрольної перевірки: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів управління станом на 30 травня 2017 року. •    12 квітня 2018 року в Іллінівській об’єднаній територіальній громаді відбувся практичний семінар за темою «Організація діловодства та зберігання архівних документів в Іллінівській об’єднаній територіальній громаді» за участю державного архіву Донецької області. На семінарі розглянуто наступні питання:

  1. Аналіз стану науково-технічного опрацювання та описування документів ліквідованих сільських рад, які увійшли до Іллінівської ОТГ. Проблемні питання щодо передавання архівних документів ліквідованих сільських рад на зберігання в архівний відділ Костянтинівської райдержадміністрації та в архів Іллінівської ОТГ.

  2. Організація архівного зберігання документів в Іллінівській ОТГ. Нормативно-правові документи, які регламентують створення архіву установи та використання архівних документів.

  3. Організація роботи та пріоритетні завдання експертної комісії Іллінівської сільської ради.

  4. Організація діловодства в Іллінівській ОТГ. Складання номенклатури справ. Аналіз проектів номенклатур справ структурних підрозділів ОТГ.

         Під час семінару спеціалістами державного архіву Донецької області надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.
        Протягом семінару відбувалося активне спілкування та обговорення проблемних питань, які виникають в роботі ОТГ.
      Надалі держархів області планує відвідати всі ОТГ області з проведенням практичних семінарів та наданням методичної допомоги в галузі архівної справи і діловодства.
  детальніше  Вітаємо з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння!
  З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть наші найкращі вітання і побажання Божого благословення, здоров’я і добробуту! Від щирого серця бажаємо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і надалі супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України. Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху.
  Христос воскрес!

 •     29 березня і 5 квітня 2018 року відбувся семінар «Організація роботи ЕК установи та оформлення її результатів» з установами – джерелами формування Національного архівного фонду, які передають документи до державного архіву.
      У семінарі взяли участь представники 38 обласних установ, організацій, підприємств, територіальних підрозділів ЦОВВ та структурних підрозділів облдержадміністрації.

 •     26 березня 2018 року проведено:
      - тематичну перевірку стану упорядкування документів по встановлений строк в департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ;
      - контрольну перевірку стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в управлінні у справах сім'ї та молоді Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ.
      Мета тематичної перевірки: контроль за станом та якістю упорядкування документів департаменту; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів департаменту.
      Мета контрольної перевірки: контроль усунення недоліків, виявлених в ході тематичної перевірки збереженості документів управління станом на 07 квітня 2017 року.

 •     20 березня 2018 року проведено тематичні перевірки стану упорядкування документів по встановлений строк в:
      - департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ;
      - департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації,
  м. Краматорськ.
      Мета тематичних перевірок: контроль за станом та якістю упорядкування документів департаменту; надання методичної допомоги з питань організації архівного зберігання документів департаментів.

 • 28 березня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 20 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 20-22 березня 2018 року відбулася комплексна перевірка з питань організації діловодства та архівного зберігання документів Головного територіального управління юстиції у Донецькій області в
  м. Краматорську.

 • 26 березня 2018 року проведено:
  - тематична перевірка стану упорядкування документів в департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації в м. Краматорську;
  - контрольна перевірка стану усунення недоліків щодо забезпечення збереженості документів в управлінні у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації в м. Краматорську.

 • 29 березня 2018 року відбувся семінар «Організація роботи ЕК установи та оформлення її результатів» з установами – джерелами формування Національного архівного фонду, які передають документи до державного архіву за адресою:
  м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156
  об 11-00.

 •    У 2017-2021 роках в Україні відзначають 100-річчя подій Української революції. До уваги відвідувачів сайту держархівом області запропоновано виставку онлайн
  "100 років незалежності" в якій показано утворення Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, проголошення її незалежною державою, події історичного бою під Крутами та укладання Україною Берестейського миру.

 •    Микола Федорович Чернявський - наш земляк, поет, педагог, громадський діяч, борець за українське слово. У 2018 році збіглись три ювілейні дати, пов’язаних з його ім’ям: 150 років з дня народження М. Ф. Чернявського, 120 років з виходу його збірки поезій «Донецькі сонети» - першого україномовного видання на Донеччині та 80-ті роковини з дня смерті поета. До уваги відвідувачів пропонується виставка онлайн яка присвячена М. Ф. Чернявському.

 •    16 березня 2018 року спеціалістами державного архіву Донецької області проведено робочу зустріч з представниками управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області у м. Слов’янськ.
       Під час зустрічі проведено попередню експертизу цінності документів новоствореного Фонду та надано методичну допомогу з організації діловодства та архівного збереження документів, з обліку документів, що надійшли на архівне зберігання від установ-попередників.

 •    14 березня 2018 року, на виконання пункту 3 доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П. І. від 29.11.2017 № 47/9-17, держархів області взяв участь у семінарі-нараді з представниками об’єднаних територіальних громад.
     На заході розглянуто ключові питання щодо систематизації та зберігання документів у діловодстві, складання номенклатури справ новостворених об’єднаних територіальних громад із застосуванням презентаційних матеріалів. У ході семінару-наради надано консультативно-методичну допомогу з профільних питань.

 •      06 березня 2018 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Донецької області за участю керівників архівних установ області щодо підсумків роботи у 2017 році та завдань на 2018 рік. У заході також взяв участь голова Донецької регіональної організації профспілки працівників державних установ України Шевцов С. А.
       З доповіддю «Пріорітети архівної системи Донеччини на 2018 рік та підсумки роботи архівних установ області у 2017 році» виступила Н.В. Пирожкова, в.о. директора архіву.
       В обговоренні доповіді взяли участь: І.М. Тертишна, начальник архівного відділу Слов’янської міської ради та Л.О. Руднєва завідувач комунальної установи «Трудовий архів м. Курахове». Детальніше, щодо одного з пріоритетних завдань 2018 року, а саме проект «Донбас – це Україна» учасників розширеного засідання поінформувала Н.Д. Буценко, головний науковий співробітник.
       Цього ж дня Державним архівом Донецької області проведено семінар «Проведення заходів під час підготовки документів до передавання на державне зберігання до держархіву області» Фотозвіт

       Зі святом, рідні, кохані, шановні, прекрасні! Приміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята - 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро та любов. Бажаємо Вам завжди бути здоровими, щасливими, щоб кожен день Ви зустрічали з посмішкою, впевненістю, передчуттям радості та спокоєм.

 •    28 лютого 2018 року у приміщенні Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Укрдержархіву, на якому підведені підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2017 році та визначено їх основні завдання на 2018 рік.
     У засіданні колегії прийняла участь в.о. директора державного архіву Донецької області Пирожкова Наталя Вікторівна.
     Основна частина засідання колегії пройшла із застосуванням презентаційних слайдів, що виразно відображали весь спектр складного процесу цифровізації архівної справи і діловодства, організації формування, обліку та зберігання документів Національного архівного фонду, надання якісних та комплексних інформаційних послуг у сфері архівної справи, вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років, забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації. Що стало ключовими пріоритетами, визначеними на 2018 рік.
  Фотозвіт

 •      20 лютого 2018 року державним архівом Донецької області проведено урок пам’яті «Зима, що нас змінила» для учнів загальноосвітніх шкіл м. Костянтинівки. Дітям презентовано виставку, що відображає перебіг подій на Майдані Незалежності у м. Києві під час Революції Гідності. Пам'ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.
    Працівники держархіву області розповіли учням про Героїв Небесної Сотні, уродженців Донецької області та презентували виставку документів «Герої Донеччини», яка ілюструє життєвий шлях Героїв.

              Фотозвіт             Презентація             Відео


 • 16 лютого 2018 року в. о. директора архіву Пирожкова Н.В. та головний науковий співробітник Буценко Н.Д. відвідали ВЦА м. Авдіївки із робочою поїздкою, під час якої проведено зустрічі з заступником голови ВЦА Меженіною Л.Ю., спеціалістами відділів ВЦА м. Авдіївки з питань архівної справи і діловодства. Робоча зустріч відбулась за участю заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Добряка С.В.

 • 15 лютого 2018 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Держархівом області організовано виховний захід за участю студентів Костянтинівського професійного будівельного ліцею № 39.
  Під час заходу спеціалісти відділу використання інформації документів розповіли студентам про історію утворення пам’ятної дати в Україні, про українців воїнів-інтернаціоналістів, про покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, яке стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганці сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України.
    Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання. Після чого до уваги студентів було представлено спецпроект каналу ICTV документальний фільм «Добровольці», у якому учасники бойових дій на Сході України, які за покликом серця пішли захищати свою країну, розповідають про життя на фронті.
  посилання на джерело в мережі інтернет

 • 15 лютого 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у меморіальному заході «Ціна чужої війни», присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Захід відбувся біля пам’ятника загиблим воїнам – інтернаціоналістам у м. Костянтинівці. На святі були присутні жителі й молодь міста, члени міської та районної організацій ветеранів війни в Афганістані, представники міського військкомату. У своїх промовах голова міської організації Союз «Інтернаціоналіст» Микола Кириленко та заступник військового комісару Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Борис Денисов висловили щирі слова ветеранам та співчуття родинам загиблих воїнів. У виконанні воїна-інтернаціоналіста Володимира Доренського пролунала пісня «Ветеран», а Михайло Милий зачитав свій вірш про Афганістан. Земляків, які не повернулись з тих війн вшанували хвилиною мовчання та запаленням свічок пам'яті. Церемонія закінчилась покладанням живих квітів до меморіалу загиблим.

 • 13 лютого 2018 року размещено Річний план закупівель на 2018 рік

 • Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, змінена пошта на vcs@dn.minjust.gov.ua

 • 31 січня 2018 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії державного архіву Донецької області.

 • 29 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь у заході присвяченому Дню пам'яті полеглих у бою під Крутами в рамках відзначення 100-річчя подій української революції, який відбувся в приміщенні Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки. На заході були присутні представники ЗМІ, громадськості, активісти та школярі міста Костянтинівки. Для присутніх держархівом області презентована виставка документів онлайн «100 років Незалежності», розповідь в якій йшла про події української революції від утворення Української Центральної Ради до проголошення IV Універсалу, в якому було проголошено незалежність УНР та героїчних подій під Крутами. В основу виставки увійшли архівні документи ЦДАВО України, ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, державного архіву Чернігівської області. З привітним словом перед присутніми виступила головний науковий співробітник Буценко Н. Д. Міським активістом Ярославом Маланчуком презентовано документальний фільм «Герої Крут».

  посилання на джерело в мережі інтернет

  У своїй розповіді про подвиг київської молоді він провів порівняння героїв Крут з сучасними «кіборгами» - захисниками Донецького аеропорту. А відомий блогер Володимир Березін нагадав про важливість відвідування молоддю пам’ятних місць пов’язаних з українською історією. Присутні також мали змогу ознайомитись з колекцією книг з сучасної історії українського Донбасу із бібліотечного фонду держархіву області.
  Фотозвіт

 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено практичний семінар за темою: «Організація роботи експертної комісії архівного відділу та експертної комісії державного органу, органу місцевого самоврядування, державного комунального підприємства, установи, організації» за участю керівників архівних установ області. На семінарі розглянуто наступні питання:
  1. Нормативні документи, що регламентують утворення та організацію роботи експертної комісії.
  2. Порядок подання документів на розгляд ЕПК. Аналіз недоліків, виявлених при розгляді робіт, наданих на ЕПК.
  3. Основні недоліки при складанні протоколу засідання ЕК та оформленні витягу з нього. Облікові документи ЕК архівної установи.
 • 25 січня 2018 року в держархіві області проведено робочу нараду з пріоритетних та проблемних питань організації роботи архівних установ у зв’язку з ліквідацією та реорганізацією місцевих судів та територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за участю керівників архівних установ області. У заході також взяли участь працівники Костянтинівського міськрайонного суду та Костянтинівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області. На нараді розглянуто та обговорено наступні питання:
  1. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК місцевих судів з упорядкування та передавання документів у разі припинення установи шляхом ліквідації та реорганізації відповідно до Указів Президента України.
  2. Організація роботи ЕК архівних установ з ЕК територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом злиття відповідно до Постанови КМУ від 18.11.2017 № 821.


 • 22 січня 2018 року працівники державного архіву Донецької області взяли участь в урочистому заході до Дня Соборності України, який відбувся у місті Костянтинівці за підтримки Костянтинівської міськради та Костянтинівської райдержадміністрації біля Палацу культури та дозвілля. На святі були присутні громадськість, жителі й молодь міста та району, бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону. З привітаннями з нагоди майже сторічного ювілею підписання Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою звернулось керівництво міста та району, представник Збройних сил України. Пам’ять про загиблих на Донбасі бійців присутні вшанували хвилиною мовчання. До святкування Дня Соборності на центральній площі Костянтинівки приєднались творчі колективи міста та району. В цей день працівники державного архіву взяли участь в урочистих заходах до Дня Соборності України у місті Краматорську, біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, на яких були присутні представники Донецької обласної держадміністрації та Краматорської міськради, учні, студенти, громадськість та пересічні громадяни.
  Фотозвіт

 • 11 січня 2018 року державний архів Донецької області оголосив конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», «В», детальніше на сторінці «Вакансії»
  «Вакансии»