Онлайн захід «Рушійна сила спротиву: феномен Героїв Небесної Сотні»

10 років тому, з 18 по 20 лютого, в центрі Києва відбулись масові розстріли українців, які намагались домогтись змін в країні та стояли за українське майбутнє.

В ці дні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні — героїв, які заплатили за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшановувати пам’ять Героїв.

20 лютого 2024 року відбувся тематичний форум «Рушійна сила спротиву: феномен Героїв Небесної Сотні», організований Донецьким обласним краєзнавчим музеєм за підтримки управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації за участю Державного архіву Донецької області. Зустріч проведено з метою збереження та передачі історичної правди про події Революції Гідності, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання в молоді почуття поваги та вдячності до героїв, які віддали свої життя за мрію про вільну та незалежну Україну, залучення молодого покоління до активної участі в громадському житті та розвитку держави.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.

До заходу доєдналися представники Музею Революції Гідності (м. Київ), працівники культури, архіву, музейники Донеччини, зацікавлені представники громадськості, а також учні шкіл з різних територіальних громад Донецької області – Бахмутського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, Курахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1, Гришинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з дошкільним підрозділом, Авдіївської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Запрошені спікери представили слухачам доповіді, присвячені Героям Небесної Сотні з Донеччини. Представник Держархіву області розповів про Героїв – Сергія Бондарева, Людмилу Шеремет та Володимира Рибака.

Дуже важливо, щоб пам’ять про Героїв Небесної Сотні була живою, та сприяла усвідомленню кожного громадянина про відповідальності за майбутнє нашої країни.

Пам’ятаймо!

Для України «Небесна Сотня» стала символом боротьби за свободу, гідність, демократію та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають України.

Пам’ять про «Небесну Сотню» живе в серцях українців і нагадує про важливість боротьби за права та свободи кожної людини.