Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
 ФотозвітНа заході розкрито наступні питання:

          Захід відбувся за участю заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза, директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Наталії Чукової, керівництва, викладачів та студентів академії, громадських діячів та вчених.
       На заході презентували виставку «Українська повстанська армія. Відповідь нескореного народу» в якій представлена діяльність УПА на території України. Продемонстрували спорядження військ УПА.
       За круглим столом пройшло обговорення діяльності Євгена Стахіва на Донбасі у 1942-1943 роках, доповідачі поділились спогадами про нього та показали фото та відео документи з особистих архівів.
       Також мова йшла про діяльність товариства «Просвіта» та Організації українських націоналістів в 1942-1943 роках в м. Костянтинівка й Костянтинівському районі.
       Заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз зауважив на тому, що Євген Стахів – одна зі знакових персон українського визвольного руху: «Це людина, яка своїм життям та своїми вчинками та служінням доводить, що Донеччина завжди була українською і саме тут кувалася левова частка тієї перемоги, яку вже здобули в 90-му році, коли отримали свою незалежність. Дійсно український партизанський національно-визвольний рух має поновити історію. Бо, власно кажучи, українським повстанцям, учасникам тяжкої боротьби доводилося воювати на два фронти. Спершу, це проти радянської влади, червоної армії Сталіна і, разом з тим, проти німців»Державний архів Донецької області © 2018 р.