Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
 

Згадки про Другу світову війну насичені історичними подіями, фактами та фронтовими історіями, знайомлячись з якими поринаєш у вир подій. Фронтові історії зазвичай лунають від чоловіків. Лиш деколи можна натрапити на історії жінок – учасниць Другої світової війни не як очевидців, а як воїнів-захисників своєї Вітчизни.

Жінки протягом всієї війни були натхненням для бійців, вони спонукали своїх чоловіків боротися за свободу та підіймали бойовий дух і жагу до перемоги. Переглядаючи листи з фронду бачиш з яким теплом вони написані, як солдати шанують свої сім’ї та в бою тішать себе думкою про повернення до дому, до сім’ї, до своєї жінки.

02 вересня виповнюється 75 років з дня закінчення Другої світової війни. І ми пропонуємо вам протягом тижня поринути у ті роки та прожити їх разом з нами через спогади та історії жінок.

Історії зібрані держархівом області у 2017-2018 роках в рамках акції "Розкажи свою історію", до якої долучились учні навчальних закладів усієї області. Ми пропонуємо до Вашої уваги твори школярів Донеччини зі спогадами жінок, які пройшли війну, рятували солдат під градами куль, тримали зброю на рівних з чоловіками та гідно давали відсіч ворогу.

клик для увеличения                                                    клик для увеличения

клик для увеличения


                                                  

                                                  
                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  
                                                  
Державний архів Донецької області © 2018 р.