Пройшов прямий ефір на «Класному радіо» за участю спеціалістів Держархіву області до Дня пам’яті жертв політичних репресій

13 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в ранковому ефірі на «Класному радіо» В’ячеслав Клименко та Сорокіна Яна підняли тему політичних репресій на території України. Під час ефіру мова йшла про «Червоний терор» в Україні, «Великий терор» 1937-1938 рр. коли під репресії потрапляли всі версти населення. На сьогодні майже всі жертви політичних репресій реабілітовані, а інформація про жертв тоталітарного режиму та їх катів стала доступною для всіх.

У квітні 1992 року Верховна Рада України ухвалила спеціальну постанову «Про підготовку багатотомного науково-документального видання про жертви репресій на Україні». Спільними зусиллями Головної редколегії «Реабілітовані історією», Інституту історії України НАН України, СБУ, Державного комітету архівів України, обласних державних адміністрацій, численних науковців, архівістів та інших фахівців в областях України та Автономній Республіці Крим видано 120 книг.

На сьогоднішній час по Донецькій області видано 9 книг. Не малу роль у виданні цього регіонального збірника відіграв Державний архів Донецької області.

Ознайомитись із виданням та знайти інформацію про своїх репресованих родичів можна за посиланням – http://www.reabit.org.ua/books/dn/