Проведено меморіальний онлайн захід до Дня пам’яті загиблих захисників України

29.08.2023 Держархівом області спільно з Гончаренко центр-партнер Костянтинівка проведено меморіальний онлайн захід до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Під час заходу головний спеціаліст держархіву області розповіла про те, що пам’ятна дата 29 серпня обрана не випадково. У 2014 році, в період активних бойових дій у російсько-української війни, відбулась важлива, вже історична подія, яка стала символом відваги та жертовності — Іловайська трагедія 2014 року.

У серпні 2014 року українські військові та добровольці опинилися в важких бойових умовах навколо міста Ілловайськ. Вони намагалися відновити контроль над територією, зайнятою російською армією та бойовиками підтримуваними росією.

Бої за Іловайськ тривали майже місяць з 06 по 29 серпня 2014 року і увійшли в історію під назвою “Іловайський котел”.

Під час бойових дій українські військові зазнали важких втрат та були оточені на позиціях під Іловайськом. Військові опинилися в складних умовах, без належного забезпечення, медичної допомоги та можливості вивести поранених.     На протязі декількох днів військові намагалися вибратися з оточення, але стикалися з важким опором противника.

Розпочались перемовини про надання гарантії безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових. За їх результатами російська сторона надала гарантії виходу українських військових з оточення, але попри домовленості, російська сторона почала розстріл “гуманітарного коридору”…

Таким підступним чином росія вбила 366 українських воїнів, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.

Іловайська трагедія стала символом великої втрати та героїзму. Вона відображає найтемніші сторони війни, наголошує на важливості належної підготовки та підтримки для українських захисників та назавжди залишиться в пам’яті нашого народу як нагадування про вартість миру.

 Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників є сонях. Бо саме під соняхами у ті серпневі дні сотні захисників України поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності України.  З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.

Ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу країну. Поки триває війна, ми не знаємо точну кількість загиблих захисників, їх імена, історії… Але українське суспільство повинно докласти всіх зусиль, щоб наші загиблі захисники в народній пам’яті залишились не абстрактною цифрою. Вони всі повинні отримати гідну шану і щоб пам’ять про них була живою.

Слава Україні та вічна пам’ять всім полеглим захисникам!