Проведено онлайн лекцію «Відкрий для себе історію свого роду»

 20.09.2023 Держархівом області, спільно з Департаментом соціального захисту облдержадміністрації, для представників гуманітарних хабів Донецької області проведено онлайн лекцію «Відкрий для себе історію свого роду».

 Сьогодні росія не просто веде загарбницьку війну проти України, а прагне знищити нас як народ, адже російська держава заперечує існування українців як окремої нації. Тому вкрай важливо знати, зберігати й передавати історію про наших предків, бо знання про свій рід та походження є частиною національної пам’яті та національної ідентичності.

З чого почати аби дослідити свій рід? Пропонуємо збирати інформацію в декілька етапів:

1) Записати все що пам’ятаєте про себе та своїх предків

2) Переглянути родинні документи, які зберігаються вдома та у близьких родичів

3) Поспілкуватись із старшими родичами

4) Пошукати інформацію в онлайн базах даних

5) Звернутись до відділу реєстрації актів цивільного стану

6) Відвідати державні архіви

7) Звернутись до фахівця.

Вивчаючи свій рід можна відкрити для себе багато історичних подій, через які пройшли наші предки. Майже кожна українська сім’я зіткнулась з розкуркуленням, голодомором, репресіями, пройшла через війни та переселення.

Коли ми розуміємо, що це не просто історичні події, які описані в підручниках, а історія нашої родини, то вже зовсім по іншому дивимось на теперішнє, а минули часи перестають бути для нас чимось далеким та незрозумілим.

Сьогодні, через жорстоку війну росії, багато жителів нашої країни подивились зовсім іншими очима на історію свого роду, народу та країни, і, через переосмислення століть зросійщення української нації, відкрили в собі українців.