Проведено онлайн захід до Дня Гідності та Свободи «Боротьба українського Донецька»

21.11.2023 Держархівом області спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації проведено онлайн захід до Дня Гідності та Свободи «Боротьба українського Донецька».

На початку заходу пригадано події Євромайдану та Революції Гідності, адже події на Донецькому Євромайдані розвивались паралельно із подіями на майдані Незалежності. Донецьк йшов у загальній протестній хвилі разом зі всією Україною.

Вперше активісти зібрались біля пам’ятника Шевченку у м. Донецьк 21.11.2013, вже наступного дня акція почала розростатись і згодом перетворилась на потужний масовий спротив.

Активісти організовували марші центральними вулицями міста, автопробіги, малювали патріотичні картини, розповсюджували брошури, проводили культурно-просвітницьку програму.

В березні 2014 року, на фоні захоплення адмінбудівель по всій області, розпочалися масові акції за єдність України. На мітинги збирались тисячі людей, учасники під численними національними прапорами виступали за мирну і неподільну Україну, наголошуючи, що «Донецьк – це Україна!». Це був розпал українського спротиву.

28.04.2014 року в Донецьку відбувся останній патріотичний мітинг «За єдину Україну».

Спочатку озброєні люди напали на активістів «Автомайдану» під час автопробігу, а після на колону мітингувальників, яка вирушила від стадіону «Донбас-Арена» по вулиці Артема в напрямку торговельного центру «Донецьк-сіті».

На ходу в колону понеслися люди в балаклавах із криками «росія». Вони були озброєні битами, газовими балончиками, ціпками, травматичними пістолетами та ножами. У натовп летіли петарди й каміння. В результаті 15 проукраїнських демонстрантів зазнали поранення різного ступеня важкості, чимало побитих людей обійшлись без медичної допомоги.

Нажаль українська Донеччина зіткнулась з відкритою агресією російської федерації, яка вилилася в багаторічну війну і окупацію частини Донецької області…

Але ми щиро віримо, що одного дня в кожному місті Донецької області замайорять українські прапори!