Проведено онлайн захід до Дня захисників та захисниць України

29.09.2023 напередодні Дня захисників та захисниць України Держархівом області спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації проведено онлайн захід.

Цьогоріч Україна вперше відзначає День захисників та захисниць України в нову дату – 01 жовтня.

Це пов’язано із реформою церковного календаря. З 01 вересня Православна церква України перейшла на новоюліанський церковний календар, в якому всі свята відзначаються на 13 днів раніше.

Так, Покрова Пресвятої Богородиці, до якої прив’язано свято захисників та захисниць України, замість 14 жовтня святкуватиметься 01 жовтня, а разом з нею переноситься і дата святкування Дня захисників та захисниць України.

Ідея   прив’язати святкування День захисників та захисниць України до Свята Покрови Пресвятої Богородиці виникла не нізвідки. Бо саме Пресвята Богородиця вважається захисницею і покровителькою козаків, нащадками яких ми є. В цей день, на Покрову, козаки збирали Велику раду, на якій обирали  гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

І саме нащадки козацьких гетьманів прийшли до влади в Українській народній республіці у XX столітті та стали борцями за незалежність України, створивши Армію Української народної республіки та Українську повстанську армію.

Воїни УПА також вважали Божу Матір своєю Небесною Покровителькою, саме тому Українська повстанська армія сформована на свято Покрови -14 жовтня 1942 року.

На долю нашої держави, за всю історію її існування, випало дуже багато випробувань та страждань. І одним із таки випробувань стала війна, розпочата росією у 2014 році, коли росіяни анексували наш півострів Крим та окупували частину територій Донецької та Луганської областей.

І наші мужні захисники та захисниці, Збройні сили України, нащадки славних козаків хоробро стоять проти російської навали. В нашій сучасній історії з’явилось багато нових Героїв України. На жаль, серед них є такі, які отримали це звання посмертно.

В Україні багато хоробрих жінок, які захищають нашу державу на передовій.

Жінки служили в армії в усі роки Незалежності, але сучасна російсько-українська війна стала сумним приводом продемонструвати свою мужність та героїзм тисячам жінок. У Збройних силах України служать близько 60 тисяч жінок. І сьогодні військові медикині, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують свій військовий обов’язок на передовій та в тилу нарівні з чоловіками.

 Українська армія по праву пишається своєю історією, своїми традиціями. Ніколи наші війська не посягали на чуже добро, чужі землі, ніколи не були агресорами.

Будьте вдячними наших захисникам і захисницям і не забувайте їх підтримувати!

Слава Україні!