Проведено тематичний урок «Чорнобиль. 35 років атомній трагедії» для учнів 8-А класу ЗЗСО №1 м. Костянтинівка

26 квітня 2021 року, в 35-ту річницю аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, представники Держархіву області розповіли учням 8-А класу ЗЗСО №1 м. Костянтинівка про жахливі події тих днів та наслідки цієї катастрофи.

Заступник директора-начальник відділу використання інформації документів Наталя Пирожкова та спеціаліст відділу використання інформації документів Яна Сорокіна розповіли про те, що відбувалось одразу після вибуху та в наступні дні, про евакуацію людей, як радянська влада замовчувала масштаби катастрофи та що зараз знаходиться під саркофагом над 4-м реактором. Під час проведення уроку учнів ознайомлено із розсекреченими архівними документами Галузевого державного архіву Служби Безпеки України. З цих документів стало відомо, що на ЧАЕС була ціла низка дефектів та порушень, через які було неможливо уникнути цієї аварії. Колекція цих документів опублікована на сайті Електронного архіву українського визвольного руху, з якими може ознайомитися будь-хто. (http://surl.li/rksd).

Наприкінці уроку до уваги учнів представлено добірку художніх та документальних фільмів, переважно українських, про аварію на Чорнобильській АЕС та висловлено вдячність усім причетним до ліквідації наслідків аварії.